ח"כ משה אבוטבול
ח"כ משה אבוטבול צילום: חזקי ברוך

נאבקים על השבת - גם מהאופוזיציה: יושב-ראש השדולה למען שמירת השבת בכנסת, ח"כ משה אבוטבול (ש"ס) קרא אתמול לחברי הכנסת לסגל לעצמם שמירת שבת ולו רק כדי לשפר את יכולותיהם הפוליטיות.

במהלך נאומו במליאה ציטט ח"כ אבוטבול קטעים מראיון שהעניק הסנאטור האמריקני לשעבר ג'ו ליברמן לערוץ 7 ובו סיפר על השבת שסייעה לו בקריירה הפוליטית.

כזכור, בראיון שהעניק השבוע ליברמן לערוץ 7 הוא סיפר כי "הרבה אנשים כמהים לשלווה ושמחים שיש ציווי מסויים שאומר להם 'תעצרו' ל-25 שעות בשבוע. שבת היא מתנה".

לדבריו, "כשחיים בעידן הדיגיטלי, בו סמארטפונים וטכנולוגיה גורמים לנו לעבוד כל הזמן, ניתוק ליום אחד בשבוע הוא משמעותי במיוחד. כך, האמת הנצחית של השבת, ערכה ויופייה מקבלים משמעות עדכנית של התנתקות מהעולם שבחוץ והתכנסות שגורמת לנו להעריך את מה שיש לנו".

"הרעיון לנסות להשתמש בשבת כדרך להביא לאחדות במדינת ישראל ובעם היהודי כולו מעורר השראה. הרי יש כבר יותר מ-50 אחוזים בציבור הישראלי ששומרים שבת באופן כלשהו. זה בסיס גדול לאחדות וניתן להגדיל אותו בהדרגה".

בהמשך ליברמן מודה שהשבת סייעה וחיזקה אותו במהלך הקריירה הפוליטית ארוכת השנים לו. "עמיתי הנוצרים כיבדו מאוד את העבודה שאני שומר שבת. גם להם הדת היא מרכיב חשוב והם מאוד התעניינו בשורש של המצווה הזו וכיבדו אותי יותר דווקא בכלל הדבקות באמונה. את האמונה הזו ינקתי מההורים שלי והרבנים שאיתם התייעצתי לאורך כל השנים ואני אסיר תודה על כך. שמירת השבת הזו חיזקה אותי לאורך כל שנותי במערכת הפוליטית", הוא סיפר.

אבוטבול הקריא חלקים ניכרים מתוך הראיון וחתם במילים הבאות: ״כיושב-ראש השדולה למען שמירת השבת בכנסת, אולי זה גם כן המלצה לכל השרים שלנו וחברי הכנסת: אפשר לעבוד בצורכי ציבור וגם לשמור שבת, וזה גם לידיעתו של ליברמן האחר שלנו – שר האוצר״.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו