הצעירים שעלו במסגרת מסע
הצעירים שעלו במסגרת מסע צילום: דוברות

ארגון מסע, מיסודן של הסוכנות היהודית וממשלת ישראל, פתח הבוקר (רביעי) את שנת הפעילות ה-18 שלו באירוע בו נטלו חלק אלפי משתתפים, צעירים יהודים מעשרות מדינות מכל חלקי העולם.

המשתתפים הגיעו בהתאם להנחיות הבריאות מצפון אמריקה, אירופה, מדינות ברית המועצות לשעבר, דרום אפריקה, אוסטרליה, פנמה, קוסטה-ריקה, אורוגוואי, טורקיה, אוזבקיסטן ועוד.

הארגון הוותיק אשר מוביל את תחום התוכניות ארוכות הטווח בישראל לצעירי התפוצות, מביא מידי שנה לישראל בין 11 ל-12 אלף צעירים יהודים מ-60 מדינות ברחבי העולם, במטרה ללמוד, ללמד, להתמחות או להתנדב בישראל לתקופות של 4-10 חודשים.

בשנה האחרונה עלו באמצעותו כ-3,300 צעירים, 80 מתוכם רפואים שהשתלבו במערכת הבריאות.

ב-18 השנים מאז הוקם ארגון מסע, מעל ל-170 אלף משתתפים מגילאי 18 ועד 35 מ-60 מדינות שונות לקחו חלק בתוכניות המגוונות, מתוכם 30% בחרו לעלות לישראל. על אף תקופת משבר הקורונה, חל גידול משמעותי השנה של 153% בביקוש לתוכנית מסע קריירה, ו50% בתוכניות ההתנדבות בשנתיים האחרונות. נכון להיום בישראל נמצאים כ-7,500 משתתפים ואלפי משתתפים נוספים צפויים להגיע במהלך השנה.

מדי שנה ארגון מסע עורך אירוע פתיחה בינלאומי גדול בהשתתפות אנשי ציבור ואמנים מובילים. השנה, לאחר תקופה של אירועים מקוונים, זהו יהיה אירוע התפוצות הגדול ברחבי העולם שיכלול מפגש בין משתתפי מסע ממגוון תוכניות, מדינות מוצא שונות, שפות ותרבויות בגני יהושוע תל אביב. במוקד האירוע התקיים טקס מרכזי במעמד שר התפוצות נחמן שי, מזכיר הממשלה שלום שלמה, מ״מ יו״ר הסוכנות היהודית יעקב חגואל ומנכ"ל מסע עופר גוטמן. מעבר לאלפי המשתתפים שיהיו נוכחים בפארק צפויים להצטרף עוד אלפים באופן מקוון, משפחות המשתתפים, בוגרי הארגון ושותפים מכל העולם. הערב ייחתם במופע סוחף של להקת התקווה 6.

נשיא המדינה, יצחק הרצוג בירך, "בבחירה שלכם להשתלב בחברה הישראלית, אתם תורמים לצמיחה בישראל והופכים לשותפים במשימה הקריטית של חיזוק הקשרים בעם היהודי, בעיקר בקרב הדור הצעיר. אני נרגש לראות כיצד המסע שלנו יחד כאן בישראל- שלכם ושלי- יהפוך את חייכם למגוונים ומשמעותיים יותר. כנשיא מדינת ישראל אני מצפה להמשיך לעבוד עם ארגון ומסע ומודה לרבבות המשתתפים על כך שהפכו את הפרויקט הזה למציאות במשך כל כך הרבה שנים. מי ייתן ותהנו משנים רבות של הצלחה והשפעה.

עופר גוטמן, מנכ"ל מסע הוסיף, "אני מברך על המגמה המשמחת של צעירי התפוצות להגיע לישראל, על אף אתגרי הקורונה בשנה האחרונה. זוהי הפעם הראשונה שיהדות התפוצות חוגגת יחד, פנים אל פנים כאן ישראל, באירוע הנרחב ביותר מתחילת מגפת הקורונה. הגעתם של אלפי המשתתפים זו השנה ה-18 לישראל, מהווה הבעת אמון עמוקה של הקהילה היהודית הבינלאומית בחוויה משמעותית בישראל. במהלך התקופה בה המשתתפים ישהו בארץ, הם יזכו לחוות את הישראליות ולהיטמע כחלק אינטגרלי בחברה שלנו. ארגון מסע ממשיך לפעול ולהיות הגורם המרכזי, שמביא בימים אלו את יהדות התפוצות לישראל, ואנו גאים על כך".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו