אלעזר כהן, נציג ישראל בתערוכה הבינלאומית 'אקספו 2020' המתקיימת בדובאי שוחח עם ערוץ 7 על הייחודיות של הביתן הישראלי באירוע.

"הביתן הישראלי, בשונה מהאחרים, פתוח לכל הכיוונים. כל הביתנים מאוד מעוצבים, אבל שלנו משדר מסר של פתיחות לאזור, פתיחות לאיחוד האמירויות. דרך הביתן שלנו רואים את האופק מצד לצד ובכך אנחנו מציעים הליכה משותפת בדרך אל המחר", מסביר כהן.

הוא מתייחס גם לפסל שהוצב בביתן ומשלב אותיות בעברית וערבית. "הפסל שיצרנו מסמל את הקירבה הגדולה שיש בין התרבות הישראלית והמוסלמית. הוא מורכב משילוב של עברית וערבית ואנחנו רוצים להדגיש בכך שרב המאחד בין העמים על המפריד".

"הביתן שלנו מעורר עניין מאוד גבוה בכל חלקיו. זו פעם ראשונה שהתערוכה מתקיימת במדינה ערבית וזו גם פעם ראשונה שישראל משתתפת באירוע כל כך גדול במדינה ערבית במשך חצי שנה. קיבלנו את ההזמנה כחצי שנה לפני הסכמי אברהם והאקספו גם משמש פלטפורמה להידוק היחסים שנרקמו בין שתי המדינות לפני כשנה", מוסיף כהן.

לדבריו, "מצפים ל-25 מיליון מבקרים שיגיעו לאקספו ואנחנו מקווים שיגיעו אלינו 10-12% - אלו מספרים עצומים. 16 משרדי ממשלה מקיימים כאן אירוע שמטרתו להדק את יחסי המדינות. אנחנו מצפים לביקורים של הרבה מאוד שרים".

"החיבור עם איחוד האמירויות הוא אמיתי. אנחנו חיים פה, קבענו פה מזוזה ומרגישים בבית. זה שלום של ממש והכל משקף את הרצון של אזרחי שתי המדינות לקרבה ביניהם. מי שמסתובב כאן בעיר רואה המוני ישראלים זוכים לקבלת פנים לבבית וחמה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו