חיסון צעירים. אילוסטרציה
חיסון צעירים. אילוסטרציה צילום: ISTOCK

הבית הלבן הודיע כי מבצע חיסונים של ילדים בגילאי 5 עד 11 יתחיל בשבועות הקרובים, לאחר שהחיסון של חברת פייזר אושר לשימוש בילדים.

על פי הודעת הבית הלבן, 28 מיליון הילדים בגילאי 5-11 שזכאים לחיסון, יוכלו לקבל אותו במרפאת המקומית באזור מגוריהם, בבתי מרקחת ואפילו בבתי הספר.

מבצע החיסונים לילדים אמור להתחיל מיד אחרי האישור הפורמלי מהמרכז לבקרת מחלות ומניעתן, כאשר ראשי המרכז אמורים להתכנס בתאריכים 2-3 בנובמבר. זמן קצר לאחר האישור יופצו החיסונים בכל רחבי ארה"ב ביחד עם מחטים קטנות יותר המיועדות לחיסון ילדים.

ג'ף זיאנטס, רכז תגובות הבית הלבן למגפת הקורונה, הודיע על ההחלטה לחסן את הילדים בגילאי 5-11 בכל רחבי ארה"ב, והוסיף כי "אנו יודעים שמיליוני הורים חיכו לחיסון נגד קורונה לילדים בקבוצת הגיל הזו. אם מנהל המזון והתרופות האמריקאי והמרכז לבקרת מחלות ומניעתן יאשרו את החיסון, נהיה מוכנים להתחיל בחיסון".

גורמים בבית הלבן אמרו כי בארה"ב יש כעת מספיק מנות חיסון על מנת לחסן את כל 28 מיליון הילדים, כאשר החשש היה מתסריט דומה לתחילת מבצע החיסונים למבוגרים בארה"ב, אז נרשם מחסור בחיסונים בנקודות רבות.

מעל 25 אלף רופאים ואחיות ברחבי ארה"ב כבר חתמו על מסמך הסכמה לחסן את הילדים, והבית הלבן מתכוון לצאת במבצע הסברה על מנת לשכנע את ההורים בבטיחות החיסון.

"ילדים שיקבלו את מנת החיסון הראשונה בשבועות הקרובים מיד לאחר האישור הסופי ותחילת מבצע החיסונים, יוכלו להיות מחוסנים לחלוטין בשתי מנות עד חג המולד", נמסר בהודעת הבית הלבן.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7