איראן
איראן צילום: ISTOCK

סרטון וידאו שמציג את האלימות המזעזעת של שוטרי "משטרת הצניעות" באיראן מעורר סערה. בסרטון נראים שני שוטרים מ"משטרת הצניעות" האיראנית גוררים אישה מהמדרכה אל תוך כלי רכב במרכז טהרן, כאשר הם עושים זאת בעזרת מוט ארוך המיועד ללכידת כלבים ובעלי חיים משוטטים.

האישה "נלכדה" על ידי שוטרי משטרת הצניעות לאחר שהסתובבה ברחובות טהרן ללא כיסוי פנים.

בסרטון הקשה נראים שוטר ושוטרת ממשטרת הצניעות, כאשר השוטרת לבושה כולה מכף רגל ועד ראש כולל כיסוי פנים, כאשר הם אוחזים בשיערה וברגליה של האישה ומכניסים אותה לכלי רכב, בעוד היא לכודה בתוך מלכודת לבעלי חיים משוטטים שנמצאת בסופו של מוט ארוך.

הסרטון המזעזע הועלה לרשתות החברתיות על ידי מסיח אלינג'אד, פעילת זכויות אדם בולטת באיראן, שהאשימה את ראשי משטרת איראן בתוקפנות כלפי נשים ללא סיבה. "המשטרה ממציאה לעיתים קרובות כתבי אישום אחרים בנוגע לנשים המפרות את חוקי המוסר. נשים ללא כיסוי פנים מואשמות פעמים רבות ביצירת שחיתות מוסרית. המשטרה מודאגת מהדרך בה סרטונים כאלה גורמים לתגובות שליליות", אמרה אלינג'אד.

סגן מפקד משטרת טהרן, מוראד מוראדי, אמר בתגובה לסרטון כי האישה נעצרה "עקב התנהגות מעליבה ואגרסיבית", אך ארגוני זכויות אדם באיראן ובמדינות המערב דוחים את הטענה הזו וטוענים כי האישה נעצרה רק עקב העובדה כי לא חבשה כיסוי פנים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו