גמלאי אשקלון מצטרפים לתלמידי הישיבה
גמלאי אשקלון מצטרפים לתלמידי הישיבה צילום: ישיבת ההסדר באשקלון

עם פתיחת זמן חורף בעולם הישיבות הזמינה ישיבת ההסדר באשקלון את גימלאי העיר המעוניינים בכך להגיע ולהפוך לתלמידים מן המניין בישיבה.

אחת לשבוע בימי רביעי עורכת הישיבה 'בוקר של תורה', במסגרתו זוכים המשתתפים להקשיב לשיעורי תורה מראש הישיבה הרב אביהוא פישפדר בנושאי חסידות בפרשת השבוע, הרב יגאל הדאיה בשיח על הפרשה, הרב דביר טובי בשיעור גמרא ורבנים ומרצים נוספים.

הפרויקט החל לפני שנתיים, כאשר תושבי העיר פנו לראש הישיבה הרב פישפדר וביקשו כי ידאג עבורם לשיעור תורה במקום הקרוב לביתם. הרב פישפדר לא חשב פעמיים והזמין את המבקשים להיות חלק מהישיבה ומתלמידיה. מאז ועד היום מתקיימים סדרי לימוד בכל יום רביעי לכל המעוניינים בכך.

"אנו, תושבי העיר ממש שמחים על קיום המיזם", אמר מוטי סיבוני, משתתף קבוע בשיעורים. "הלימוד בישיבה מהווה לי ולחבריי את פסגת השבוע".

גם נתן פריד, גימלאי המשתתף בשיעורים מסכים עמו. "השיעורים מעניינים ומרחיבים את הדעת, זה מגבש את הקהילה סביב ישיבת ההסדר". אמר פריד.

מדריך הישיבה ורכז התוכניות אורי בן אדיבה אמר: "מדובר בפרויקט חשוב מאוד, ממש חמצן רוחני למשתתפים בשיעורים. המשתתפים היו במרכז העשייה בעיר, בעלי עסקים ומחנכים שכעת בזמן הפנסיה מחפשים ומבקשים למלא את הזמן בתוכן רוחני משמעותי. אנו מזמינים את כל המעוניין בכך להגיע ולהגדיל תורה ולהאדירה".

ראש הישיבה, הרב אביהוא פישפדר, אמר: "תענוג לראות את הגימלאים היקרים של אשקלון מגיעים לישיבה לבוקר שלם, מתמלאים בתורה, בפרשת שבוע, בגמרא ובדברים שברומו של עולם. יש דיבוק מדהים בין החברים ויש רצון לפתח ולהרחיב את הדבר. אנו חושבים כעת להתחיל בסדרת טיולים בעקבות התנ"ך על מנת להגביר את החיבור בין הגימלאים לישיבה. מרגש לראות איך יוזמה של אדם יחיד שביקש את הדבר צמח לדבר כזה מדהים".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7