סילבן אדמס
סילבן אדמס צילום: יח"צ

הפילנתרופ סילבן אדמס השיק הערב (רביעי) באופן רשמי את היכל הוולודרום של ישראל, זירה מקצועית לרכיבת אופניים במקום מתוחם וסגור לכך שהוקם בתל אביב.

למעשה, המקום נפתח כבר לפני כשנה אך בשל התפרצות מגיפת הקורונה מעולם לא התקיימה לכבוד פתיחתו טקס חניכה רשמי והערב בנוכחות ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, ובכירי המגזר העסקי בישראל לצד דמויות מפתח בעולם הספורט ובראשם איש העסקים והפילנתרופ היהודי סילבן אדמס שמימן ויזם את הקמת ההיכל המקצועי וכך זכה שהוא קרוי על שמו.

לצד הברכות על הקמת ההיכל המקצועני, אדמס שפך אור על כוונותיו ומאמציו להביא לישראל את גביע העולם בכדורגל, מונדיאל 2030.

"המטרה הגדולה שלי היא לקיים את האירוע הגדול ביותר בהיסטוריה של ישראל עם השכנות שלנו", גילה אדמס והוסיף כי התכנון הוא לארח את המשחקים היוקרתיים ביותר בכדורגל העולמי בשיתוף פעולה כלל אזורי יחד עם מצרים, איחוד האמירויות וערב הסעודית, אשר מכירות בישראל ומקיימות איתה מסחר משותף והסכמי שיתופי פעולה ושלום כאלה ואחרות.

אדמס סיפר כי כבר החל לפעול מאחורי הקלעים לשם כך וכי בתור התחלה ערך שיחות עם נשיא פיפ"א, ארגון הכדורגל העולמי, ג’אני אינפטינו.

אדמס נשאל האם בכוונתו לאפשר גם לפלסטינים ליטול חלק במשחקי גביע העולם ואירוחם אם אכן מאמציו יצליחו וזה בלי להתבלבל השיב: "אם הם רוצים לעשות איתנו משהו אני פתוח לזה כשהם יודיעו שהם מפסיקים עם הטרור ומבטיחים לנו מונדיאל בטוח. אני אשמח לשתף פעולה במקרה כזה כי אני אוהב את האנשים הפלסטינים, הם סובלים מהנהגה גרועה".

על ההיכל החדש אמר אדמס: "נכון שהוולודרום נפתח ב-2020, אבל עכשיו זאת מסיבת הפתיחה בגלל מגפת הקורונה. הוולודרום מביא תשתית לרכיבה על המסלול וגם בסיס לנבחרת הג’ודו שהתאמנה בו. בנוסף, הוולודרום יכול לארח מגוון אירועים תרבותיים אחרים. אנחנו רוצים להציג לילדים את האופניים. אני מאמין שבקרוב נזכה בתחרויות בספורט הזה כי יש לנו תשתית לכך".

"ב-6 בדצמבר נערוך תחרות בינלאומית ראשונה משמעותית במתקן הזה. כמו שאמר טל ברודי שנמצא כאן, ‘אנחנו על המפה’. אנחנו גם נארח את אליפות העולם לנוער ויש עוד פרויקטים על הפרק בעתיד. אני ועיריית תל אביב אירחנו את הג’ירו דה איטליה, הסופרקאפ הצרפתי, המשחק של נבחרות אורוגוואי וארגנטינה, ואנחנו יכולים לעשות עוד הרבה. בשנה הבאה תחרות איש הברזל האזורית תיערך בתל אביב", אמר אדמס.

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב יפו, אמר באירוע: "אני שמח לחנוך את הוולודרום על שם סילבן אדמס ומודה לו על תרומתו. הוא לא מיועד רק לספורטאים מקצוענים, אלא גם לחובבנים וקהילות מגוונות. אופניים הם חלק בלתי נפרד מהאזור הזה, בתוך ארבע שנים 25% מהנסיעות בתוך העיר יהיו על אופניים ורשת שבילי האופניים תוכפל. אנו מקווים שהמסלולים יצמיחו אלוף אולימפי או אלופה אולימפית בקרוב".

הוולודרום הלאומי ע"ש סילבן אדמס ממוקם בחלקו המזרחי של מרכז הספורט הלאומי של ת"א. הוולודרום נבנה על מסלול אימוני האתלטיקה וכיום משמש גם לרכיבה וגם לאימוני אתלטיקה. המסלול באורך אולימפי של 250 מטר והוא אושר ע"י איגוד האופניים הבין לאומי. במסלול רוכבים במסלול אליפטי עם פניות בזווית של 47 מעלות על אופני ולודרום מיוחדים. המסלול משמש למרוצים שונים, כגון ספרינט, קירין, תחרות נקודות, מאדיסון ועוד. הרכיבה בוולודרום מתאימה לרוכבים בכל הרמות ומספקת חוויית אימון ייחודית, בטוחה ומהנה. המסלול פתוח בכל ימות השבוע ומתאים לרוכבים מגיל 8, בכל רמות הרכיבה, ואף במסלול רוכבים עם אופניים מיוחדים שאפשר לשכור במקום.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו