קריית הספורט של ירושלים. בקרוב עם הרכבת
קריית הספורט של ירושלים. בקרוב עם הרכבת צילום: אלמנטס

הרכבת הקלה מגיעה לטדי. השבוע נרשם ציון דרך משמעותי נוסף בקידומם של קווי הרכבת החדשים בירושלים, עם השלמת עבודות הכנת התשתית בקו הירוק של הרכבת הקלה בשלוחת שכונת מלחה בעיר.

שלוחת מלחה שחוצה בין היתר את קריית הספורט הבינ"ל של ירושלים ומגיעה לאצטדיון טדי, היכל הפיס ארנה ומרכז הטניס הבינ"ל, נחשבת לקצה הדרומי של העיר וכעת מתמרקת זו לקראת הגעת הרכבת הקלה לראשונה מאז היווסדה והקמתה.

על פי התאריכים, הקו הירוק בשלוחת מלחה צפוי לנוע על המסילות במהלך שנת 2024, והמשמעות לכך היא כי בעוד כשלוש שנים יוכלו אוהדי הספורט הרבים להגיע ולצאת מאצטדיון טדי שבבירה ומהיכל הפיס ארנה באמצעות הרכבת הקלה בצורה מהירה, יעילה ובטוחה.

על פי ההערכות, ההשקעה הכספית בכלל פרויקט שלוחת מלחה הינה כ-133 מיליון ₪ והעבודות בפרויקט נמשכו כשנתיים.

שלוחת הרכבת הקלה בשכונת מלחה, באורך של כ-2 ק"מ, אותה מקדמים עיריית ירושלים ומשרד התחבורה, באמצעות צוות תכנית אב לתחבורה ירושלים וחברת מוריה, כוללת את המקטע מצומת הרחובות יצחק מודעי ואגודת הספורט הפועל, דרך צומת אגודת ספורט הפועל ובית"ר, אצטדיון טדי, מרכז הטניס הבינ"ל, היכל הפיס הארנה ומשם לציר דב יוסף.

במסגרת העבודות, נבנתה מנהרה חדשה באורך כ-240 מטרים בצמוד לארנה, דרכה תחצה הרכבת הקלה ותנוע על הגשר החדש שהוקם באורך כ-200 מטרים עד לדב יוסף.

הקו הירוק, קו הרכבת הקלה השני בעיר, באורך של כ-19 ק"מ, יתחיל בקמפוס האוניברסיטה העברית בהר הצופים ויעבור בין היתר דרך הכניסה לעיר, גבעת מרדכי ומחלף בייט, צומת פת ויסתיים בשכונת גילה. בנוסף יכלול הקו גם שתי שלוחות נוספות לשכונות מלחה וגבעת שאול.

בנוסף, במסגרת השלמת הפרויקט בשלוחת מלחה, נחנך השבוע במעמד ראש העיר, משה ליאון, פארק אלמליח המחודש, הנמצא בצמוד להיכל הפיס הארנה. מדובר בפארק ירוק ומושקע במיוחד המתפרס על פני כ-45 דונם ומהווה את אחד הפארקים הגדולים והמרהיבים שהוקמו לאחרונה בעיר.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון ברך על ההתקדמות המשמעותית שתאפשר פתרון תחבורה נוח בטוח יעיל ומהיר עבור אוהדי הספורט הרבים בירושלים ומבחוץ, כשאמר: "אנו משקיעים סכומים חסרי תקדים על מנת לשפר את תשתיות התחבורה והכבישים ברחבי ירושלים, לטובת תושבי העיר והבאים בשעריה. במסגרת זו אנו משדרגים גם את הפארקים העירוניים ואת התשתיות המקבילות לציר הרק"ל. קריית הספורט מלחה עתידה לעבור מתיחת פנים משמעותית ולהפוך להיות מהמובילות בישראל. יש למה לצפות".

מנכ"ל חברת מוריה, גלעד בר-אדון: "חברת מוריה ממשיכה לממש את מפת התחבורה הציבורית העתידית של ירושלים, עם קידום הביצוע של מערך הרכבות הקלות בעיר, תוך הקמת פרוייקטי פיתוח אורבניים. קווי הרכבת הקלה החדשים בשילוב הקו הקיים, ממצבים את ירושלים כעיר מובילה ופורצת דרך בתחום התחבורה הציבורית בישראל, וזאת בדומה לערי הבירה הגדולות בעולם".

מנכ"ל צוות תכנית אב לתחבורה, זוהר זולר, אמר: "רשת הרכבות הקלות בירושלים, אותו מוביל צוות תכנית אב לתחבורה, מייצר ערך מוסף עירוני לכל התושבים, כפי שאנו רואים גם כאן. מתחם הספורט והפנאי במלחה יאפשר לכל הבאים בשעריו: ילדים המגיעים לחוגים, משפחות ואוהדי הספורט מירושלים ומרחבי הארץ, ליהנות ממערך תחבורה ציבורית מתקדם, המאפשר למצות את הפנאי מחד וליהנות מגישה מהירה, נוחה ובטוחה לכל המוקדים העירוניים מאידך".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו