אוהדי אילת. הפסד במשחק הבית הראשון באירופה מזה הרבה זמן
אוהדי אילת. הפסד במשחק הבית הראשון באירופה מזה הרבה זמןצילום: FIBA.BASKETBALL

במקרה או שמא מנטליות? הערב (רביעי) יצאו לדרך משחקי המחזור השני של מפעל היורופקאפ האירופי, מפעל הכדורסל השלישי בחשיבותו באירופה ובין שלל המשחקים במחזור זה, שיחקו גם שתי הנציגות הישראליות בשלב הבתים של המפעל האירופי - הפועל אילת וסגנית האלופה הישראלית הפועל גלבוע גליל.

שתיהן הובילו לכל אורך המשחק, שתיהן איבדו יתרון משמעותי עד להפסדים דרמטיים שגרמו לחשוב שמא מדובר בבעיית מנטליות ישראלית ולא צירוף מקרים שכזה.

אילת, שאירחה לראשונה בשנות ה-2000 משחק בית במסגרת מפעל אירופי, הובילה במשך שלושה רבעים בבטחה. מבול שלשות של היריבה שממול, קייב-באסקט האוקראינית, ברבע האחרון והמכריע הביאו למהפך דרמטי ומאוחר כשהיא מנצחת בתוצאה 86:78 את האילתים בבכורה הבייתית המחודשת באירופה ומורידה אותה למאזן 1:1 במפעל האירופי.

כמו לאילת, גם לסגנית האלופה הישראלית, הפועל גלבוע גליל קרה מהפך דרמטי וכזה שגנז את חלומות הניצחון שהיה כבר נדמה כעשוי.

אחרי שניצחה את האלופה, מכבי ת"א בתחילת השבוע ונקמה בה נקמה ספורטיבית, הוליכה גלבוע ב-10 נקודות על היריבה שממול, סארגוסה הספרדית החזקה.

לצערם של האוהדים הרבים וראשי הקבוצה, לישראליים נגמרו הכוחות והאנרגיה וסראגוסה ניצלה זאת עד תום כשהצליחה להפוך את התוצאה לקראת סיום המשחק, עם 91:90. בשבוע הבא תחכה יריבה לא פחות קשה - מוליכת הבית, אבטודור סראטוב הרוסית. הפסד ואפשר יהיה אולי לגנוז את חלומות ההעפלה לשלבים המתקדמים של מפעל אירופי.