השבעה בישיבת בני עקיבא נתיבות חיים תורה ותעופה
השבעה בישיבת בני עקיבא נתיבות חיים תורה ותעופה צילום: דוברות

בישיבת בני עקיבא נתיבות חיים תורה ותעופה שבפסגת זאב בירושלים, פועלת בשנים האחרונות שלוחה של חיל האוויר.

החל מכיתה ט' התלמידים מצהירים אמונים לצה"ל ועוברים שלב חיול ראשוני. השוחרים במדי הצבא מקבלים, בנוסף ללימודים הכלליים בישיבה, הכשרה במקצועות הטכנולוגיים ומוכוונים לשירות צבאי במגוון המקצועות הטכנולוגיים לקראת שירותם במערך הטכני של חיל האוויר.

בשל מגיפה הקורונה, שוחרי תשפ"א שהשנה לומדים בכיתה י', לא עברו טקס השבעה בשנה שעברה וזכו לעבור אותו אתמול (רביעי) יחד עם השוחרים בשנתון מתחתם.

במעמד ההשבעה נכחו קצינים בכירים בחיל האוויר, ביניהם: סא״ל ג׳ סגן מטת"א בכנף 25, רס"ן וואפי מרעי מפקד גף פלדה כחולה.

חגית משה בטקס
חגית משה בטקס צילום: ללא

בנוסף, כיבדו בנוכחותן שרה טוויל וסגנית ראש עיריית ירושלים חגית משה. כמו כן, נכח מנהל המרחב במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא הרב משה הרשקוביץ שהדגיש את החשיבות של השילוב בין תורה לעשייה למען המדינה.

סגנית ראש עיריית ירושלים ויו"ר הבית היהודי חגית משה אמרה: "גאה מאוד בתלמידי ישיבת בני עקיבא נתיבות חיים, תלמידים שספגו בבתיהם ציונות אמיתית ובחרו להקדיש שנים מחייהם לעם ישראל כבר מגיל צעיר, אני סמוכה ובטוחה שנראה את אותם הצעירים שעמדו היום ברחבת המסדרים מתברגים בתפקידי מפתח בצה״ל".

ראש ישיבת בני עקיבא פסגת זאב הרב בן ציון אלול- אמר: "טקס ההשבעה בו לוקחים את התנ"ך ומתחייבים לצבא, הוא טקס סמלי ומרגש, הוא יוצר זיקה לשורשים ולהיסטוריה של עם ישראל ולצבא ההגנה לישראל. יהי רצון שתזכו לעשות חיל בישיבה ובצבא, בקודש ובחול".