קורולה היברידית
קורולה היברידיתצילום: יח''צ יצרן

בחירת רכב משפחתי היא אחת ההחלטות המשמעותיות ביותר בחייו של אדם. מדובר בהחלטה לא פשוטה שתשפיע מאוד על החיים שלנו ושל משפחתנו במספר תחומים, ולכן חשוב לקבל אותה בצורה מיטבית.

בין אפשרויות בחירה כוללות המלצות וביקורות באתרי אינטרנט וגם של חברים שממליצים מה לקנות ומה בטוח לא לפספס. לא קשה לראות למה רבים נאבדים ולא יודעים בסוף מה לבחור בתוך עודף האינפורמציה בשוק הרכבים.

אז בשביל זה אנחנו כאן - בכתבה זו נסקור ארבעה מהרכבים המשפחתיים הפופולריים בישראל, ונעזור לכם ללחוץ על הגז ולנווט את דרככם אל הרכב המשפחתי המושלם עבורכם.

טויוטה קורולה

 • טווח מחירים: 132,000-146,9000 ש"ח
 • צריכת דלק: 16.9 ק"מ לליטר, 28.6 ק"מ לליטר בדגם עם המנוע ההיברידי
 • יתרונות מרכזיים: אמינות, צריכת דלק, בטיחות
 • חסרונות: בידוד רעשים, צפיפות למספר רב של נוסעים

כמובן, כשחושבים על כל האפשרויות ומסתכלים על רכבים למכירה, קשה להתעלם שהרכב הנמכר ביותר בעולם ובישראל, ולא בכדי הוא טויוטה קורולה. מכונית ותיקה ואמינה, שב-2019 התחדשה גם בדגמים עם מנוע היברידי, אשר הופך אותה לחסכונית במיוחד.

בנוסף להיותה חסכונית, הטויוטה קורולה מצטיינת גם בבטיחות, עם מערכת הכוללת התרעת סטייה מנתיב עם היגוי אקטיבי, בנוסף היא כוללת בקרת שיוט אדפטיבית, המקנות לה מדד בטיחות שבע מתוך שמונה. חייבים לזכור שיש גם מספר חסרונות המרכזיים המדווחים על ידי נהגים הקשורים לבידוד רעשים לוקה בחסר וצפיפות קלה בישיבה מאחור.

אמנם מבט מהיר על רשימת רכבים למכירה יראה כי טויוטה קורולה חדשה הינה יקרה יחסית לרכבים משפחתיים אחרים, אך חשוב לדעת כי היא מצטיינת בשמירה על ערכה לאורך שנים. דגם הסדאן אקטיב, לדוגמה, יאבד כ35% בלבד לאחר 3 שנים. כך, עם ציון גבוה בשמירת ערך וצריכת דלק נמוכה, הבחירה ברכב זה עשויה בהחלט להשתלם לאורך זמן.

יונדאי אקסנט

 • טווח מחירים: 118,900-120,900 ש"ח
 • צריכת דלק: 14.5 ק"מ לליטר
 • יתרונות מרכזיים: מרווחת לנוסעים מלפנים ומאחור, בעלת מוניטין גבוה
 • חסרונות: מחסור במערכות בטיחות אקטיביות, יחס עלות-תועלת נמוך יחסית

המכונית הדרום קוריאנית יצאה בדגם חדש ב-2019, הכולל שיפורים נרחבים לדגם של 2012 ועיצוב מחודש שזכה לביקורות חיוביות. היא ידועה בתפוצתה הנרחבת בציי רכב, אך מתאימה בהחלט גם עבור אלה שמחפשים רכבים למכירה עבור המשפחה. מימדיה מאפשרים ישיבה נוחה, היא בעלת תא מטען גדול יחסית של 480 ליטר,

מסך עם אפשרות ל carplay ובקרת שיוט. עם זאת, היא לא מצטיינת במדדי האבזור הבטיחותי, כאשר היא חסרת מערכות בטיחות אקטיביות, אלא כוללת מערכת התראה בלבד, בהתקנה מקומית.

שמירת הערך של דגם האקסנט נחשבת לסבירה, עם ירידה של 40% לאחר שלוש שנים.

סיאט איביזה

 • טווח מחירים: 94,990- 119,900 ש"ח
 • צריכת דלק: 21.2 ק"מ לליטר
 • יתרונות מרכזיים: מחיר, צריכת דלק, אבזור בטיחות, שמירת ערך
 • חסרונות: צפיפות, תא מטען קטן, בידוד רעשים

עם מחיר נמוך יחסית וצריכת דלק אטרקטיבית במיוחד, לא קשה להבין מה מושך רבים אל סיאט איביזה. היא מרווחת ונעימה מלפנים ומאחור, עם עיצוב נאה ואהוב, מכונית הסופר מיני פופולרית במיוחד בקרב צעירים ומשפחות צעירות, המחפשות רכב משתלם וחסכוני לטווח ארוך.

היא מחזיקה במערכת בטיחות טובה בהחלט, כולל בקרת שיוט אדפטיבית, ובמערכת מולטידמיה ברמה גבוהה. מבחינת אבזור, מדגם ה'סטייל' ומעלה, המכונית הספרדית מספקת בקרת אקלים מפוצלת וכניסה והתנעה ללא מפתח. בנוסף, היא שומרת על ערכה בצורה יפה, עם ירידה של כ-35% לאחר 3 שנים.

למרות זאת, עם מחירה הנמוך בכל זאת מגיעים כמה חסרונות משמעותיים. אמנם גרסתה החדשה גדולה יותר מבעבר, אך ביחס למשפחתיות האחרות, היא יחסית צפופה יותר מאחור, ותא המטען שלה, בנפח 355 ליטר, קטן באופן יחסי.


סקודה אוקטביה

 • טווח מחירים: 136,990- 156,990 ש"ח
 • צריכת דלק: 19.2 ק"מ לליטר
 • יתרונות מרכזיים: נוחות ישיבה מלפנים ומאחור, צריכת דלק, תא מטען גדול מאוד
 • חסרונות: בידוד רעשים.

עבור מי שמחפש רכבים למכירה בתקציב גבוה קצת יותר, עשויה להיות בחירה נהדרת בתור רכב משפחתי. בדומה לטויוטה, היא מספקת אבזור בטיחותי מתקדם, עם בקרת שיוט אדפטיבית, מערכת אקטיבית למניעת סטייה מהנתיב ומערכת בלימה אוטומטית בעת חירום.

בנוסף, הסקודה מרווחת ונוחה, עם מושבים נעימים, מקום רב ליושבים מאחור ותא מטען גדול במיוחד של 553 ליטר. מבחינת אבזור, הדגמים החדשים מספקים בקרת אקלים מפוצלת, כניסה והתנעה ללא מפתח ובלם יד חשמלי. הביקורת המרכזית עליה בנושא הזה הינה מערכת המולטימדיה, שאינה נוחה מאוד לשימוש ולעתים מתקשה לעבוד בצורה חלקה.

בדומה לטויוטה קורולה, גם סקודה אוקטביה בהחלט משתלמת לטווח ארוך. המשפחתית הקומפקטית מאבדת כ-37% מערכה לאחר 3 שנים. כך, ביחד עם נתוני צריכת דלק מרשימים, היא בהחלט יכולה להצדיק את מחירה הגבוה לאחר כמה שנים.