פעוטון
פעוטון צילום: ISTOCK

החלטת שר האוצר אביגדור ליברמן על ביטול סבסוד מעונות היום לילדי אברכים נדחית בשבועיים - כך עולה מהתשובה שהגישה המדינה לבג"ץ בתגובה לעתירות שהוגשו נגדה.

מאחורי הדחיה עומד היועץ המשפטי לממשלה עו"ד מנדלבליט שטען כי עדיין לא מוצה הדיאלוג סביב הרפורמה מול מקבלי החלטות בדרג המדיני.

מעורכי הדין שמואל מקלב אוריאל שטרן ויונתן פלדמן המייצגים את העותרים נמסר: "מבקשת המדינה עולה, כפי שציינו בהרחבה בעתירה שהגשנו, כי ההחלטה על ביטול הסבסוד התקבלה ללא בחינה רצינית של הסוגיה על כלל היבטיה".

עוד הוסיפו, "ראוי היה שהבחינה שנערכת כעת הייתה נערכת טרם קבלת ההחלטה אשר פוגעת באופן בלתי שוויוני במגזר שלם, וכי לא הייתה מתקבלת בעיצומה של שנת לימודים, באופן שמותיר עשרות אלפי הורים בחוסר וודאות".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "ממשלה רעה ואטומה בלי לב, בלי חמלה. ליברמן פגע בחרדים העובדים ועל הדרך במדינה כולה, זו ממשלה שבגללה ישנם אלפי ילדים שנמצאים בבית ולא מקבלים את הטיפול והתמיכה בגיל הכי קריטי בחיים שלהם הוא אסון וכל זה בגלל נקמה אישית במגזר החרדי".

ח"כ בן גביר הוסיף: "במדינה אחרת זה היה נקרא אנטישמיות וסלקציה. אני קורא לשר האוצר להתעשת, ולפעול מייד למציאת פתרון מתאים לשכבות החלשות. אל תתן יד לאפליה של ציבורים הכי מוחלשים בחברה, החובה שלנו כמדינה לדאוג ולסייע להם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו