ג'ו ביידן
ג'ו ביידן צילום: רויטרס

רוב גדול של אזרחי ארה"ב לא מאמינים בדרך בה מנהל הנשיא ג'ו ביידן את הכלכלה האמריקאית.

סקר חדש של רשת "פוקס ניוז" מעלה נתונים שהנשיא בוודאי לא ישמח לקרוא. רק 39 אחוזים תמכו במדיניות הכלכלית של הנשיא ביידן, לעומת 50 אחוזים שתמכו בו בסקר שנערך בחודש שעבר, ו-51 אחוזים שתמכו בו בחודש יוני האחרון.

מרבית התומכים במדיניותו הכלכלית של ביידן היו כמובן הדמוקרטים עם 75 אחוזים, בעוד 12 אחוזים בלבד מהרפובליקנים תמכו במדיניות הכלכלית שלו.

רוב עצום של 87 אחוזים אמרו כי הם "מודאגים מאוד" מהאינפלציה ומעליית המחירים לאחרונה, בעוד 76 אחוזים אמרו כי הם מודאגים מהפילוג הפוליטי ומתפקוד מערכת הבריאות האמריקאית.

בנוגע למצבם הכלכלי האישי, אמרו 47 אחוזים מהנשאלים כי "המצב יציב" לעומת 56 אחוזים שטענו כך בסקר קודם שנערך בחודש יוני האחרון. עוד 39 אחוזים אמרו כי "מצבם הורע" בחודשים האחרונים לעומת 27 אחוזים שטענו כך בחודש יוני.

על השאלה "האם הבחנתם במחסור במוצרים בחנויות?" ענו 71 אחוזים "כן". שאלה נוספת נגעה לעליית מחירי הדלק, כאשר 67 אחוזים אמרו כי "מדובר בבעיה משמעותית עבור ארה"ב" ו-50 אחוזים טענו כי "מדובר בבעיה משמעותית עבורי". רק 5 אחוזים טענו כי "לא מדובר בבעיה".

שאלה נוספת נגעה לתפקודה של סגנית הנשיא, קמלה האריס, כאשר רק 45 אחוזים תמכו בתפקודה לעומת 53 אחוזים שהתנגדו לדרך בה היא מבצעת את תפקידה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו