יוסי דגן מעניק לביל לי יין תוצאת יקב הר ברכה
יוסי דגן מעניק לביל לי יין תוצאת יקב הר ברכה צילום: דוברות

ראש המועצה האזורית שומרון הגיע לפגישה עם מושל מדינת טנסי בארה"ב, ביל לי, וסיפר לו על ההחלטה של בן אנד ג'ריס העולמית וחברת יוניליוור להחרים את יהודה ושומרון.

דגן אמר ללי כי ה-BDS ממשיך להרים ראש בכל העולם ומבקש לפגוע במדינת ישראל בכלל ובמפעל ההתיישבות ביו"ש בפרט. "בידיכם הכלים לעמוד איתן יחד איתנו ולסייע להילחם בדבר הלא מוסרי הזה".

"אם בעבר המאבק נגד ישראל נעשה על-ידי טנקים וטילים היום לאחר שתודה לאל הם הבינו שצה"ל הוא הצבא החזק במזרח התיכון ולא ניתן להשמיד את המדינה בעזרת נשק הם מנסים להשמיד את מדינת ישראל בעזרת המלחמה החדשה: מלחמת ההשמצות, הדה לגיטימציה, המלחמה הכלכלית וה-BDS''.

דגן התייחס גם לאלי זינגר הזכיין של בן אנד ג'ריס בישראל, שסירב לדרישה של בן אנד ג'ריס העולמית להחרים את יו"ש, "זהו אדם אמיץ אותו צריך לחזק, אבל על החברה הבינלאומית יש להשית את חוק החרם".

דגן סיפר למושל על אלפי המתנדבים מרחבי ארה"ב בהובלת תושב מדינת טנסי טומי וולר שהתלווה לביקור, המסייעים לחקלאי יהודה ושומרון בבציר הכרמים. דגן ביקש ממושל טנסי להחיל את חוק החרם על יוניליוור ובן אנד ג'ריס העולמית ולמשוך את השקעות הפנסיה הממשלתיות וההשקעות הפיננסיות של מדינת טנסי בחברות יוניליוור ובן אנד ג'ריס העולמית.

"הפעלת חוק החרם במקרה הזה היא חיונית להגנה על מדינת ישראל מפני התקפות הולכות וגוברות של ארגוני החרם האנטישמים וחיוני לא פחות לארה"ב, שכן ארה''ב וישראל עומדות מול אותם אויבים ומול אותם אתגרים", הסביר ראש מועצת שומרון.

מושל טנסי ביל לי התרשם מהדברים והנחה את הצוות שלו לבחון את הבקשה משפטית. כבר במהלך היום התקיימה פגישה מקצועית של הצוות המקצועי של המושל בראשותו של ראש הסגל יחד עם הצוות המקצועי של ראש מועצת שומרון, על מנת לבחון את האפשרות העומדות על הפרק.

מושל טנסי אמר לראש מועצת שומרון: "אנחנו עומדים לצד תושבי השומרון, ואנחנו נמשיך בכך". דגן אמר לאחר הפגישה המקצועית: "אני מברך את מושל טנסי על עמידתו הברורה לצד מדינת ישראל ולצד תושבי השומרון. שמחתי על הנחיית המושל לבחון את הנושא בכל הרצינות לקראת קידום, שמחתי גם שהתקיימה באופן מיידי פגישת עבודה ראשונה, נמשיך לפעול במשותף הצוות שלי והצוות המקצועי של המושל על מנת להגיע לתוצאה הרצויה. ולמלחמה אפקטיבית מול ה-BDS".

כזכור בחודש יולי האחרון הודיע ברוס בלייקמן חבר מועצת העיר המפסטד לראש מועצת שומרון יוסי דגן כי בכוונת העיר להחיל את חוק החרם על יוניליוור ובן אנד ג'ריס העולמית, וזו הודיעה על ניתוק הקשרים העסקיים של העיר עם החברות בעקבות החלטותיהן להחרים את יהודה ושומרון. משמעות ההחלטה היא שכל חוזה וכל התקשרות בין החברות הללו לבין העיר המפסטד יתבטל וייבחן מחדש.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו