עמר בר לב
עמר בר לבצילום: Basel Awidat/Flash90

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב, סגן השר יואב סגלוביץ, מנכ״ל המשרד תומר לוטן וניצב ג׳מאל חכרוש, ביקרו הבוקר (שישי) באום אל-פאחם.

צמרת המשרד לביטחון פנים פגשה את ראש העיר, ד״ר סמיר מחאמיד ודנה עימו במצב הפשיעה החמור באום אל פאחם. בדיון השתתפו גם מ״מ ראש העיר, מנכ״ל העירייה וסגני ראש העיר.

בר-לב אמר כי ״לנוכח מצב הביטחון המתדרדר בעיר עלינו לספק מענה מידי לכך ולעצור את כדור השלג הזה. לאור זאת הנחיתי את ראש אגף ס׳יף במשטרה, ניצב ג'מאל חכרוש, להציג לי בתוך ימים ספורים בשיתוף הציר הפיקודי, ממפקד התחנה ועד המפכ״ל, תוכנית שמטרתה לעצור בצורה משמעותית את מה שקורה כאן בעיר״.

סגן השר יואב סגלוביץ הממונה מטעם הממשלה למאבק באלימות ובפשיעה בחברה הערבית, סיפר: ״היום בביקור שמענו שוב מצוקה אמיתית של תושבים שדורשים את המובן מאליו - ביטחון אישי. התופעה הזאת חייבת להיפסק והחובה של המדינה לייצר ביטחון לתושבים בכל מקום בארץ. נעשה הכל להחזיר את הביטחון האישי לתושבים. גם אני, באופן אישי, מחויב לשינוי מהיר. זה התפקיד שלנו״.

מנכ״ל המשרד לביטחון פנים תומר לוטן: ״שמחתי ללמוד מקרוב על המחויבות המרשימה של עיריית אום אל פאחם למיגור האלימות והפשיעה בעיר. המשרד יהיה שותף נאמן להנהגה המקומית והקהילה ויסייע בקידום פעולות ופרויקטים ייעודיים״.

ראש אגף ס׳יף, ניצב ג׳מאל חכרוש: ״ביקור העבודה היום עם השר לבט"פ היה מקצועי לאור הארועים האחרונים באום אל פאחם. יש לעשות ריכוז מאמץ בעבודה משותפת על מנת להחזיר את השקט לישוב ולהביא לבטחונו האישי של האזרח הנורמטיבי".