עמיחי שיקלי עם תפילין
עמיחי שיקלי עם תפילין צילום: טוויטר עמיחי שיקלי

משפחתו של ידידיה פוגל שנהרג באסון במירון חוגגת לו היום (שישי) יום הולדת ומעניקה לו מתנה - המוני עם ישראל שמניחים תפילין לעילוי נשמתו ומפרסמים תמונות של עצמם ברשתות החברתיות.

לידידיה ז"ל היה חיבור מיוחד עם מצוות התפילין. "כשהוא היה בישיבה תיכונית בכל יום שישי יצא לרחוב, הביא את התפילין האישיות שלו וזיכה כמה שיותר יהודים בהנחת תפילין ובנרות שבת", סיפר פתחיה פוגל, אחיו של ידידיה, בשיחה עם ערוץ 7.

"הוא הצליח להדביק הרבה חברים סביב השליחות הזו", הוסיף. "היתה פעם שהוא איבד את התפילין לכמה ימים. אחד החבר'ה ניסה להבין למה הוא כל כך שפוף מהם. ידידיה הסביר לו שאלה תפילין עם זכות מיוחדת כי המון יהודים הניחו אותם".

חברי כנסת ואישי ציבור רבים החלו משעות הבוקר לשתף תמונות שלהם כשהם עטורים בטלית ותפילין, ולתייג #tanichu_rega, סיסמת היוזמה המרגשת.

הרב יעקב אריאל קורא להשתתף במבצע "תניחו רגע" תניחו רגע

ח"כ עמיחי שיקלי (ימינה) שיתף תמונה שלו עם תפילין מהודרות וכתב: "לעילוי נשמת ידידיה פוגל ז"ל שנספה באסון מירון".

הרב צבי קוסטינר קורא להשתתף במבצע "תניחו רגע" תניחו רגע

בני כבודי, עורך עדכוני התנועה של גלי צה"ל, החליט גם הוא להשתתף במבצע וכתב לצד תמונתו עם התפילין: "אתמול התקשר אליי בחור מקסים בשם ישראל גנץ וסיפר שהוא חבר של ידידיה פוגל ז"ל שנהרג באסון מירון, הוא סיפר על הקמפיין המרגש שלהם לזכרו וכמובן אני נענה לבקשתו. יהי זכרו ברוך".

הרב שמואל אליהו קורא להשתתף במבצע "תניחו רגע" תניחו רגע

בתוך כך, רבנים רבים קוראים לעם ישראל להשתתף ביוזמה המרגש ולהעניק לידידה פוגל ז"ל את המתנה שאפשר להעניק לו ליום ההולדת שלו.

נשיא המדינה יצחק הרצוג שיגר מכתב תנחומים לישעיהו פוגל, אביו של ידידה ז"ל. "התרגשתי לשמוע על היוזמה הייחודית להתייחדות עם זכרו של בנך ידידיה ז"ל", כתב הרצוג. "מיזם שבו מתקיימת הנחת תפילין פעם אחר פעם, יהודי אחר יהודי, באופן שלמעשה מקבץ יחד - בשורש רעיוני ואמוני אחד - את כל שבטי בית ישראל, יכול בהחלט להוות דרך להדגשת המשותף והמאחד ביננו, ובכך עוצמה הגדולה".

הרב שלום ארוש קורא להשתתף במבצע "תניחו רגע" תניחו רגע

ידידיה פוגל נהרג באסון במירון והוא בן 22. הוא גדל בשכונת קרית משה בירושלים, היה תלמיד בישיבת ההסדר רמת גן בראשות הרב יהושע שפירא. חבריו מתארים אותו כחבר אהוב וצדיק.

הרב יהושע שפירא קורא להשתתף במבצע "תניחו רגע" תניחו רגע

הרב יגאל כהן קורא להשתתף במבצע "תניחו רגע" תניחו רגע

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו