השר בני גנץ בביקור אצל איציק סעידיאן
השר בני גנץ בביקור אצל איציק סעידיאן צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

איציק סעידיאן, שאושפז במצב קשה לאחר שהצית את עצמו מול משרדי אגף השיקום בפתח תקווה לפני מספר חודשים, עבר אתמול (חמישי) ניתוח ארוך בבית החולים שיבא בתל השומר.

אבי סעידיאן, אחיו של איציק, שנמצא על ידו מאז שהצית עצמו, סיפר: "הוא עדיין חלש, הוא עבר אתמול ניתוח של 9 שעות. עושים לו המון טיפולים, הדבר הזה שהוא עשה לגוף שלו כמעט לא השאיר כלום. כל טיפת אנרגיה שלו הולכת למקום של דיבור וצריכה ללכת יותר למקום של ההחלמה. הרופאים ביקשו כרגע להפסיק את הביקורים, הוא בסכנת חיים ממשית".

"כל יום יש זיהומים חדשים קשים שמשתלטים עליהם", שיתף אבי, והוסיף: "במקומות מסוימים השריפה הגיעה גם לעצם. הרופאים שומרים עליו ולא רוצים שיקרה לו משהו. ברוך השם שאחי מתקדם בשלבים, גם אם מאוד קטנים".

איציק שב להכרה לאחר חמישה חודשים מאז שהצית את עצמו, אחיו נזכר ברגע המיוחל: "בפעם הראשונה שהוא דיבר אשתי ואני היינו לידו, הוא שאל אותי 3 פעמים אם הוא חי, אני רואה שהוא כן רוצה לחיות. מהרגע שהוא פתח עיניים אני מראה לו איזה גיבור הוא".

"הוא עדיין לא מעכל את מה שקורה, יש פה אנשים שמחכים לו ורוצים להגיד לו כמה הוא גיבור", סיפר, "אני חושב שזה נותן לו כוח. אחי הוא גיבור ישראל אמיתי, הוא לחם בעזה וראה את חברים שלו נשרפים. הוא היה הולך לוועדות ורואה איך מתעללים בפוסט טראומטיים כי הפציעה שלהם שקופה, הוא לא הצליח להבין את זה".

בסיום דבריו, ביקש אבי להמשיך להתפלל לרפואת אחיו האהוב: "תמשיכו להתפלל בשביל אחי, הוא עשה את זה למענכם והוא יצא מזה. איציק הוא גיבור ישראל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו