אורן חזן עם תפילין
אורן חזן עם תפילין צילום: באדיבות המצולם

המיזם המרגש #תניחו_רגע לכבוד יום ההולדת של ידידה פוגל שנהרג באסון במירון תופס את כל הרשת. חברי כנסת, אישי ציבור, ידוענים, עיתונאים וכל עם ישראל מניחים תפילין, משתפים, ומעניקים מתנה ליום ההולדת ה-23 שידידה ז"ל אמור היה לחגוג היום.

שר השיכון זאב אלקין, שנמצא כעת ברוסיה מתלווה לראש הממשלה נפתלי בנט בפגישה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, שיתף תמונה וכתב: "הנחת תפילין ותפילת שחרית לעילוי נשמתו של ידידיה פוגל ז״ל, שנספה באסון מירון. כאן בסוצ׳י (רוסיה), בדרך לפגישה של ראש הממשלה עם נשיא רוסיה".

השר מתן כהנא שיתף תמונה מתפילת שחרית בכותל המערבי וכתב: "היום יום הולדתו ה-23 של ידידיה פוגל ז''ל שבימי שישי היה נוהג להסתובב ברחבי ירושלים ולהציע בנועם לאנשים להניח תפילין. שמח להשתתף בפרויקט המיוחד שיזמו חבריו לזכרו. יהי זכרו ברוך".

ח"כ אופיר סופר השתתף במבצע וכתב: "יום הולדתו ה- 23 של ידידיה פוגל ז"ל שנהרג באסון מירון חל היום. משפחתו וחבריו התאגדו יחד ליוזמה מבורכת וביקשו לעלות למודעות עבור כלל הציבור את מצות הנחת התפילין".

זאב אלקין מניח תפילין ברוסיה
צילום: טוויטר זאב אלקין

חכ"ל וזוכה תכנית 'האח הגדול' אורן חזן שיתף גם תמונה עם תפילין. "בכל שישי היה נוהג ידידיה פוגל ז"ל להסתובב ברחבי העיר, בנועם ומתיקות שכל כך אפיינו אותו, כדי לזכות את הרבים במצוות הנחת תפילין. ידידיה היקר נספה בדמי ימיו באסון מירון, היום יום הולדתו וזו דרכנו לשמח אותו. יקיריי תניחו תפילין, אם אפשר תזכו אחרים, ותעלו לרשתות".

נשיא המדינה יצחק הרצוג שיגר מכתב תנחומים לישעיהו פוגל, אביו של ידידה ז"ל. "התרגשתי לשמוע על היוזמה הייחודית להתייחדות עם זכרו של בנך ידידיה ז"ל", כתב הרצוג. "מיזם שבו מתקיימת הנחת תפילין פעם אחר פעם, יהודי אחר יהודי, באופן שלמעשה מקבץ יחד - בשורש רעיוני ואמוני אחד - את כל שבטי בית ישראל, יכול בהחלט להוות דרך להדגשת המשותף והמאחד ביננו, ובכך עוצמה הגדולה".

בין המשתתפים הרבים ביוזמה: עמיחי שיקלי, איתי לוי, ארז לב ארי, בצלאל סמוטריץ', מיכאל ביטון, ארנון סגל, אראל סגל, מיכל וולדיגר, ינון מגל, יאיר שרקי, שולי רנד, אמיר מויאל, מני אסייג, בני כבודי, ועוד.

אופיר סופר מניח תפילין
צילום: דוברות

עיתון חדש בתל אביב: רשת המקומונים הדתית הוויתקה 'הד העיר' מרחיבה את התפוצה ותחל להפיץ את העיתון בעשרות אלפי עותקים בתל אביב. יצחק היגרי, מו"ל 'הד העיר', אמר: "ההחלטה לצאת עם עיתון חדש דווקא לעיר כמו תל אביב היא בשורה של ממש עבור ציבור גדול ואיכותי החי בערים הללו שנים רבות, שעד היום לא קיבל ממש מענה ראוי בדמות עיתון ייעודי שיביא לו מדי שבוע, את כל ה'נעשה והנשמע' בעיר שלו, מבחינת חיים דתיים ותורניים".

יצחק היגרי
צילום: באדיבות המצולם

את העיתון התל אביבי יערוך טולי פיקרש, מוותיקי אנשי התקשורת הדתית בישראל, ששימש בעבר ככתב פרלמנטרי בסוכנות הידיעות עיתי"ם ולאחר מכן בעיתונים 'הצופה', 'מקור ראשון', 'מצב הרוח' ושבתון.

"גם ל- 400 אלף הקוראים והקוראות מכל גווני הקשת הדתית, חרדית, מסורתית במרחב הערים תל אביב יפו, רמת גן וגבעתיים מגיע ליהנות מעיתון דתי, שיביא להם בצורה נאמנה את כל ה'נעשה והנשמע' בעריהם בפן הדתי תורני, התרבותי, העסקי, החברתי. גם לציבור הנפלא הזה מגיע לקבל תכנים ראויים, לקרוא על אירועים ולקבל אינפורמציה חשובה שספק אם מצאו או ימצאו אותה במרחב ההולך ומצטמצם של עיתונות כתובה, ארצית ומקומית, הפונה לכלל האוכלוסייה", הדגיש טולי פיקרש.

טולי פיקרש
צילום: באדיבות המצולם

עשרות המשפחות החדשות והצעירות בשכונת רמת אלישיב בעיר לוד זכו לקבלת פנים לבבית. במוצאי שבת הגיעו המשפחות החדשות למועדון הנוער של השכונה לערב מושקע, עם הרבה אוכל, כשגולת הכותרת היא סדנת משחקי קופסא מרתקים. הדס ליקסנברג רכזת השכונות בעיר ארגנה והנחתה את הערב יחד עם חברות ועדת הקליטה השכונתית - שרית גרינוולד, רעות גולן וסיון גילאור. עמיחי לנגפלד, נציג הבית היהודי וחבר מועצה העיר, בירך את המשפחות החדשות. גם רב הגרעין התורני הרב ישראל סמט, ואשתו תמי סמט, בירכו את המשפחות, יחד עם יעל רוזנטל מנהלת תרבות תורנית וטיפול נקודי בעירייה ואפרת נוי מנכ"לית הגרעין התורני.

קבלת פנים למשפחות רמת אלישיב
צילום: 7 ברנז'ה

תא"ל במיל' צביקה פייראיזן ששימש כקצין החינוך הראשי וכראש חטיבת המבצעים המיוחדים בצה"ל, מונה למנכ"ל 'יד ושם'.

תא"ל צביקה פייראיזן
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

עיתונאית 'מקור ראשון, רחלי מלק בודה, ילדה השבוע בת בבית החולים הדסה הר הצופים. בפוסט שפרסמה בחרה כתבת התרבות להודות לפרופ' שמחה יגל ראש אגף נשים ויולדות בהדסה ולצוותו וכמובן גם לבעלה יוסי.

האח המאושר עם התינוקת שנולדה
צילום: עצמי

ליאורה לויאן, שחזרה לישראל לפני כשנה לאחר תפקיד משמעותי שמילאה יחד עם בעלה ברבנות הקהילה היהודית בעיר גטבורג בשוודיה ועבדה במשך תקופה בתנועת 'הביטחוניסטים', מונתה לעורכת ראשית בהוצאת הספרים סלע מאיר. "כיף להיות חלק ממפעל משובח כל-כך. חוץ מזה, עכשיו שאני גם יודעת על הספרים שבדרך אני יכולה רק להגיד ששווה מאוד לחכות", היא כתבה בחשבון הטוויטר שלה.

ליאורה לויאן
צילום: באדיבות המצולמת

העיתונאי הדתי קלמן ליבסקינד הפך השבוע לסבא לנכדה מתוקה. "אני בעננים", הוא אמר לחברו אסף ליברמן בתוכניתו ב'כאן רשת ב''. "זה אושר בריבוע, לילד שהולדת נולד ילד", הוא הוסיף כשקולו רועד מהתרגשות. צפו בליבסקינד מספר על תחושת הניצחון על הנאצים בהולדת דור רביעי להוריו ניצולי השואה.

לאחר פרישתו של הדובר הקודם אלנתן זכריה, נבחרה דורית שכטר אוסטרובסקי לתפקיד ותחל את עבודתה במועצת יש"ע. במסגרת התפקיד, תנהל שכטר אוסטרובסקי את מערך התקשורת, הדוברות וההסברה של מועצת יש״ע.

דורית שכטר אוסטרובסקי
צילום: אלישע חנקין, מועצת יש"ע

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו