פסגת פוטין-בנט בסוצ'י לע"מ

בתום כחמש שעות, הסתיימה פגישתם הרשמית של ראש הממשלה, נפתלי בנט, ונשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, במעון הנשיא בסוצ׳י.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי בתום הפגישה, יצאו המנהיגים לשוחח במרפסת המעון וכעת הם מטיילים יחד בשבילי המתחם, לכיוון חוף הים.

"הפגישה הייתה חמה וחיובית, ועסקה בשורת נושאים משמעותיים ביחסי שתי המדינות", נמסר. נוכח התארכות הפגישה, תישאר פמליית ראש הממשלה ברוסיה ותמריא בחזרה לישראל עם צאת השבת.

בפתח פגישתם אמר בנט כי "היחסים עם רוסיה, שבימים אלה אנחנו מציינים 30 שנים לכינונם, הם יחסים מיוחדים מאוד, גם בגלל העבר וגם בגלל ההווה והעתיד. נדבר גם על המצב בסוריה, על המאמצים לבלימת תכנית הגרעין הצבאית האיראנית. כל הדיון יהיה מושתת על הקשר העמוק בין שתי המדינות, אנחנו רואים בך ידיד אמת של העם היהודי".

הנשיא פוטין אמר לאורחו בפתח הפגישה: "אתה עומד בראש הממשלה עכשיו. הצלחנו לקיים יחסים מיוחדים, היו לנו סיבות טובות לכך. קודם כל כי ברית המועצות ורוסיה כמדינה ממשיכה תמכה בהקמת מדינת ישראל. בישראל מתגוררת קהילה ענקית של דוברי רוסית. יש הרבה ותיקי מלחמת העולם השנייה. אנחנו מייחסים לאנשים האלה חשיבות רבה.

"יש לנו גם יחסים כלכליים טובים שמתפתחים אבל לא כל כך טוב. במשך שבעת החודשים הראשונים של השנה היקף הסחר ההדדי גדל ב-50% וזה דבר מאוד חשוב ונדון בזה אחר כך. יש עוד תחום שאנו רוצים להתקדם בו, זה תחום ההייטק. אני מאוד אשמח לדון בנושאים אזוריים. כפי שאתה יודע אנו מתאמצים לשקם את התשתיות בסוריה. יש פה בעיות ונושאים בעייתיים כמובן, אבל יש גם הזדמנויות טובות לשיתוף פעולה כמובן בכל מה שקשור למלחמה בטרור".

"על אף סכסוכים פנים פוליטיים שמתקיימים בישראל, אני מקווה שהממשלה תמשיך את הפוליטיקה כלפי רוסיה כפי שהיה קודם. הצלחנו להקים יחסים עסקיים מאוד טובים עם הממשלה הקודמת. אנו שמחים לארח כאן ברוסיה את ראש הממשלה של ישראל".

אל ראש הממשלה התלוו היועץ לביטחון לאומי אייל חולתא, היועצת המדינית שמרית מאיר, המזכיר הצבאי אלוף אבי גיל ושר הבינוי והשיכון זאב אלקין, שישמש גם מתורגמן בין הצדדים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו