רנה שנרב
רנה שנרב צילום: באדיבות המשפחה

משפחת שנרב שבתה רנה נרצחה בפיגוע מטען בבנימין מברכת את שר הביטחון על החלטתו להכריז על מספר ארגונים השייכים לארגון הטרור החזית העממית, כארגוני טרור.

"במשך שנים רבות, ארגונים אלה הציגו מצג שווא בדבר היותם 'ארגוני זכויות אדם' וזכו לקבל מימון זר ממדינות רבות. בפועל, כך מסתבר, שימשו הארגונים האלה רק כארגוני כסות לארגון טרור רצחני. כך למשל ארגון אדמיר. במשך שנים רבות המחבלת חאלידה ג'ראר, ראשת החזית העממית, שימשה כסגנית נשיאה של אדאמיר".

"המחבל שהיה הרוח החיה בפיגוע שבו נרצחה בתנו רנה, הועסק שם ועוד מחבלים רבים אחרים שהשתייכו לחזית העממית. היום, נשיאת אדאמיר ועוד שני עורכי הדין של אדאמיר מייצגים את רוצחי רינה.
אנחנו מקווים שבעקבות החלטה להכריז על ארגונים אלה כארגוני טרור, תישלל מעורכי הדין של אדאמיר שמייצגים את רוצחיה של רנה, להמשיך ולהופיע בפני בתי המשפט הצבאיים ובכלל".

מוקדם יותר חתם שר הביטחון בני גנץ על צו שמכריז על שישה ארגונים של "החזית העממית לשחרור פלסטין" ביהודה ושומרון כארגוני טרור.

הארגונים שהוכרזו כארגוני טרור הם ועדת הנשים, המוסד המשפטי "אלצ'מיר", מוסד המחקר "ביסאן", ארגון "אלחק", התנועה העולמית להגנה על ילדים - סניף פלסטין (DCI-P) ו-ועדת הפעילות החקלאית (UAWC). "ארגונים אלו פעלו בכסות של 'ארגוני חברה אזרחית', אולם משתייכים הלכה למעשה ומהווים זרוע של הנהגת הארגון, שמטרתה השמדת ישראל תוך נקיטת פעולות טרור", נמסר ממשרד הביטחון.