פוטין ובנט
פוטין ובנט צילום: קובי גדעון/ לע"מ

סרטון ויראלי בן שלוש שניות חורך את הרשת מאז פגישת ראש הממשלה נפתלי בנט ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין, בו נראה בנט מסובב את הגב לנשיא רוסיה ושואל את השר זאב אלקין "מחכים לתקשורת הישראלית?".

תומכי נתניהו ברשתות החברתיות מיהרו לטעון שזו הוכחה לכך שבנט חובבן בכל הנוגע לדיפלומטיה ולקשרים עם מנהיגי העולם.

''איך אפשר להתעלם ממה שקרה בפגישה של בנט עם פוטין?", נכתב בהודעה של הליכוד, "בנט דאג בראש ובראשונה לנוכחות התקשורת הישראלית והפנה את גבו לפוטין כשידו המושטת של נשיא רוסיה תלויה באוויר עד שבנט הואיל להסתובב אליו. לא בדיוק דיפלומטיה במיטבה. זהו מחזה ביזארי''.

התקרית שתועדה במצלמות לא העיבה על פגישתם של בנט ופוטין, שנמשכה למעלה מחמש שעות ובמהלכה פוטין הזמין את בנט וגם את השר זאב אלקין להתארח בביתו הפרטי.

השר אלקין היה נוכח בפגישות של נתניהו ופוטין במשך עשור. ביום שישי הוא העיד: "זו הפגישה הכי אינטימית שאני יכול לזכור בעשור האחרון. הוא אף הזמין את ראש הממשלה לביתו הפרטי מה שלא קורה בדרך כלל".

לדברי אלקין, בנט ונשיא רוסיה סיכמו בפגישתם בסוצ'י "על המשך המדיניות הקיימת והסיכומים הקיימים עם רוסיה" בכל הנוגע למצב בסוריה. אלקין שכאמור השתתף בפגישה הוסיף בשיחה עם כתבים כי השניים גם סיכמו "על מודל המשכי של מערכת היחסים והבאה שלהם לרמה חדשה".

פסגת פוטין-בנט בסוצ'י לע"מ

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7