רנה שנרב
רנה שנרב צילום: באדיבות המשפחה

בניגוד לטענת ארה"ב ישראל עדכנה מראש על ההכרזה על 6 ארגונים פלסטיניים כארגוני טרור.

גורם ביטחוני מבהיר הערב (מוצאי שבת) כי גורמים בממשל האמריקאי עודכנו מבעוד מועד בכוונה לבצע את ההכרזה וקיבלו לידיהם מידע מודיעיני בנושא.

ששת המוסדות המדוברים פועלים כרשת מאורגנת תחת דירקטיבת ההנהגה של ארגון החזית העממית, שפועל והיה מעורב בהוצאה לפועל של פיגועי טרור. הגורם מציין כי במסגרת חקירת שב"כ בין מרץ למאי 2021, נחשפו פרטים רבים אודות אופן גיוס הכספים של הארגונים והשימוש בהם לסיוע לצורכי הארגון.

במסגרת החקירה ומידע נוסף שהצטבר – תועדו ישיבות רבות של בכירי החזית העממית, לרבות של פעילי טרור, במוסדות המדוברים. כמו כן פעילי טרור רבים, בהם מורשעים בטרור, הועסקו על ידי הארגונים בשכר. הגורם חושף כי הארגונים זייפו מסמכים לצורך גיוס תרומות והמשך הפעלתם על פעילויות שלא התקיימו. לדברי הגורם, הארגונים מהווים "עורק החיים" של החזית העממית לגיוס כספים ופעילים, ואף מלבינים כספים לטובת החזית העממית.

הגורם נותן דוגמא לארגונים כמו ועדות החקלאות שם האחראים על הוועדה מטעם החזית העממית עד
למעצרם היו עא ראזק פארג' וסאמר ערביד, שניהם חברים בזרוע הצבעית שביצעה פיגועי טרור לרבות פיגוע הטרור שבו נרצחה רנה שנרב.

מרכז ביסאן האחראי על אותו המוסד עד מעצרו היה אתעראף רימאוי – חבר בתשתית הצבאית שביצעה פיגועי טרור לרבות הרצח של רנה שנרב. במשרדי המוסד התבצעו פגישות של פעילים צבאיים של החזית העממית.

מוסד אלצ'מר הוקם על ידי בכירי החז"ע במטרה לטפל באסירים הביטחוניים ובבני משפחותיהם. הקמתו נועדה להעביר מסר לפעילי החז"ע לפיו הארגון אינו זונח את מי שביצעו פעולות טרור נגד ישראל. הארגון העביר מסרים והנחיות מטעם החזית העממית לאסירים בכלא. כמו כן משרדי המוסד משמשים לפעילות ומפגשים עם ראשי החזית העממית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו