איתמר בן גביר
איתמר בן גביר צילום: ללא קרדיט

בתוך פחות מחצי שנה מאז נבחר לכנסת, הפך איתמר בן גביר לאחת הדמויות האהובות בימין. בכל מקום שאליו הוא מגיע עוצרים אותו לחיבוק, למחמאה ולצילום סלפי.

עד כדי כך שכדי להגיע מהבית למקום ציבורי, אפילו במסגרת ביקור פרטי או בילוי משפחתי, למד שעליו לצאת שעה קודם כדי לצלוח את גדודי האוהדים שלא מאפשרים לו להתקדם למחוז חפצו.

בן גביר נהנה מכל רגע. לא רק ברחוב מבקשים את תשומת ליבו, אלא גם בתקשורת. מנהיג עוצמה יהודית הוא מרואיין מבוקש באולפנים, ומצליח ליצור סדר יום שכובש לא פעם גם את כותרות העיתונים ואתרי האינטרנט. המציאות הזאת היא בדיוק ההפך ממה שקיוו שיקרה במפלגות השמאל בכנסת.
התוכניות שלהם לגביו היו אחרות לגמרי.

המודל היה הרב כהנא. בשבועות הראשונים לכהונתו של בן גביר סימנה עלייתו לדוכן את יציאתם המחאתית של כמה חברי כנסת מהעבודה וממרצ וכמובן מהמפלגות הערביות - בדיוק כפי שהיה בתקופת מנהיג כ"ך. בכך רצו להפוך אותו למוקצה ולבלתי לגיטימי, כמו "רבו". זה לא החזיק מעמד. בן גביר צובר פופולריות, וחברי הכנסת מהשמאל הבינו שמחוץ לגדר הוא כבר לא יוצא. הח"כים הערבים נותרו לבד במחאה והדבר מוציא אותם מדעתם. הביטוי האלים שנתן לכך איימן עודה השבוע מעיד על כך יותר מכל.

השפעתו של בן גביר גדולה לא רק על הימין - עד כדי כך שעיתון "הארץ" הקדיש לו השבוע מאמר מיוחד, ובו מחאה כלפי חברי הכנסת והשרים הסרים למרותו. עבור בן גביר מדובר בלא פחות מדלק, כמו גם הדחיפה שספג השבוע מעודה, שאותה הוא עוד הולך למנף לתלונה במשטרה ולתביעה אזרחית. יריביו מתפוצצים, בעוד הוא עצמו ממשיך לדלג בשמחה ובצהלולים לאולפן הטלוויזיה הבא.

הכותב: מתי טוכפלד הפרשן הפוליטי של עיתון ישראל היום

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו