ח"כ רם בן ברק בועדת החוץ והביטחון
ח"כ רם בן ברק בועדת החוץ והביטחון צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

ארגון 'תורת לחימה' דורש מראש הממשלה נפתלי בנט ומראש הממשלה החליפי ושר החוץ יאיר לפיד להדיח את ח"כ רם בן ברק (יש עתיד) מתפקידו כיו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, לאחר שהשיב לעבודתה את העוזרת המוסלמית ששוחחה והצטלמה עם מנהיגים תומכי טרור.

במכתב ששיגרו אנשי הארגון לראש הממשלה בנט נכתב: "אם היה נדמה כי הציבור יזכה לצעד סמלי בפיטורי העוזרת, אשר בעודה חשופה למידע בטחוני רגיש מתרועעת עם תומכי טרור, הרי שהערב ח"כ בן ברק ירק בפרצוף של עם ישראל ופגע בביטחון ישראל, רק כדי להרגיש 'נאור' ולרצות את חבריו תומכי הטרור בקואליציה".

לדבריהם, "אין קו אדום או שחור שהאיש הזה לא יחצה ואת המחיר משלם הציבור. זהו אובדן ערכים ועברו הביטחוני של רם בן ברק לא יוכל לחפות עליו".

כזכור, אתר "הקול היהודי" חשף לפני כשבוע וחצי כי העוזרת הפרלמנטרית של ח"כ בם ברק השתתפה בקורס והצטלמה עם שייחים מסיתים בכירים ותומכי טרור. אחד מהם תמך בפיגועי התאבדות ונחקר במשטרה רק לפני כשבועיים.

בן ברק, ששהה בחו''ל בזמן הגילוי, החליט לקיים בירור בעקבות הדיווח והקפיא את עבודת היועצת עד לחזרתו לישראל. ''הקפאתי הערב את פעילותה בצוות לשכתי עד לחזרתי מביקור בחו״ל. בחזרתי ארצה אבצע בירור מעמיק בדבר שאלות שעלו בנוגע להתנהלותה. אקבל את מסקנותיי בהתאם", הוסיף ח"כ בן ברק והבהיר: ''כיו"ר ועדת חוץ וביטחון אעמיד תמיד את נס ביטחון המדינה לפני כל שיקול אחר''.

אתמול, בראיון ל'חדשות 12', הוא הגיב לטענות נגדה ובישר כי יחזיר אותה לעבודתה הרגישה: "הפרסום לא נכון והיא לא השתתפה בשום פורום. העוזרת שלי, ערבייה-דתייה, שמתפללת באל-אקצא לפעמים ובאותו אירוע מדובר היא עשתה משהו עם מדריכי טיולים במסגד. בסיום הקורס הגיעו לשם אנשים שנמצאים, שם היא הצטלמה איתם ואחד מהם הוא אחד עם התבטאויות לא סימפטיות".

"החלטתי להשעות אותה עד שאברר את העניין", הוסיף. "ביררתי את זה, כולל שיחה עם קצין הכנסת ועם אנשי שב"כ. אולי היא תשמע את זה דרכך - אבל החלטתי להחזיר אותה לעבודה. הדבר הפסול הוא שלא ידעתי על זה מראש ואני חושב שהיא טעתה בשיקול הדעת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו