למצולמים אין קשר לידיעה
למצולמים אין קשר לידיעה צילום: שוש שילה

תלמידי ישיבת חומש ומנכ"ל הישיבה שמואל וונדי דיווחו למשטרה וצה''ל על זריקת אבנים, מטען חבלה ובקבוקי תבערה לעברם במהלך הלילה האחרון.

כוחות הצבא והמשטרה סירבו להגיע במהלך הלילה. רק בשעות הבוקר (ראשון) הגיעו חבלני המשטרה לפרק את המטען שהתברר כמטען דמה. מיד לאחר מכן, כוחות משטרה גדולים פשטו על ישיבת חומש ועצרו את הבחורים באלימות.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הלין על הרדיפה כלפי תלמידי הישיבה: "היחס לתלמידי ישיבת חומש הפך לאובססיה. אם נמצא זמן פנוי לרדוף אחרי כמה תלמידי ישיבה שכל פשעם הוא לימוד תורה על אדמת ארץ ישראל, אולי אפשר היה להשקיע את אותו זמן בעצירת השתלטות הרשות הפלסטינית על שטחי C, ואובדן חמור של שטח בשליטה ישראלית מלאה.

"במקום לטפל בזורקי אבנים מחפשים תלמידי ישיבה. אני דורש מהממשלה להורות לעצור את ההתנהלות הזו שיש לה ריח של שנאת כל מה שיש בו קצת תורה וקדושה. ישיבת חומש המתחדשת פועלת מתוך הישוב חומש שנעקר מתושביו אולם הוא נשאר כולו בשליטה ישראלית מלאה. אין שום הצדקה לעצירת בחורים מלעלות למקום וללמוד תורה", הוסיף דגן.

בישיבה מייחסים את הפשיטה והמעצרים לעובדה שלאחרונה התגברו אירועי הטרור באיזור. בשבועות האחרונים חוו תלמידי הישיבה עלייה משמעותית במקרי הטרור כלפי העולים לחומש: זריקות אבנים ובקבוקי תבערה כלפי רכבי הישיבה והמבקרים הרבים ואף מטען דמה שהונח בכניסה לחומש וגרם לחסימת הציר למשך שעות ממושכות.

הרב אלישמע כהן, ראש ישיבת חומש, מסר: "הישיבה היא פרויקט התיישבותי חלוצי אשר מקיים כבר 15 שנים, דרישה לשוב לריבונות ולשליטה בארץ ולתקן את חטא הגירוש. מעצר בחורי הישיבה, כתגובה לאירועי הטרור, מהווה רוח גבית לטרור ואנחנו חוששים בצורה רצינית להתגברות התקיפות ולסיכון חיי אדם. בימים שכבר ברור שפשע הגירוש שכלל התקפלות מול אויבים, הביא לתקיפות נוספות, מן הראוי שהמשטרה לא תמשיך את הקו השגוי והמסוכן ותפעל לתפיסת התוקפים ולא למעצר המותקפים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו