הפגנת רפורמים
הפגנת רפורמים צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ממשלת ישראל בראשות נפתלי בנט החליטה להעביר תקציב של 40 מיליון שקלים עבור פעילות התנועות הרפורמיות והקונסרבטיביות בשנת 2021, וזאת בהמשך ליישום ההסכמים הקואליציוניים.

מדובר בתקציב עתק שלא היה קיים עד כה, והוא הוקצה על ידי הממשלה הנוכחית למשרד התפוצות עבור פעילות "יהדות מתחדשת", לדרישת נציגי הרפורמים והקונסרבטיבים בקואליציה.

כבר בהקמת הממשלה פורסם דבר ה- 40 מיליון השקלים שיוקצו לרפורמים ולקונסרבטיבים, אולם בימים האחרונים מזכירות הממשלה פרסמה הצעת מחליטים שבה ההכרה הרשמית בתנועות הרפורמיות והקונסרבטיביות מקבלת ביטוי מעשי וסופי.

"בתוך הפעילות שתתוקצב מהתקציב הייחודי - יכללו אירועי פרובוקציה בכותל המערבי, שמעתה ממשלת ישראל והעומד בראשה בנט - יהיו שותפים רשמיים להם", מסבירים במרכז ליב"ה המובילים את המאבק נגד הרפורמים.

כזכור, בראש חודש האחרון, הכותל המערבי חולל על ידי חבר הכנסת גלעד קריב, יו"ר ועדת חוקה, שבניגוד לחוק נכנס לעזרת הנשים כשבידו ספר תורה. קריב לא התנצל על פעילותו הלא חוקית ואף התגאה בה והבהיר כי ימשיך לנהוג כך.

בעקבות חילול הכותל על ידי קריב, מרכז ליב"ה שיגר תלונה משפטית ליועץ המשפטי לממשלה, ובה דרישה להעמיד לדין פלילי את קריב.

בהמשך הצהירו חברי הכנסת מ'יהדות התורה' ומש"ס כי להבא, בראש חודש כסלו, הם מתכוונים לבלום בגופם את הפרובוקציה של קריב ולא לאפשר לו לחלל את הכותל המערבי, בניגוד לחוק.

מי שפועל מול הח"כים הוא מנכ"ל מרכז ליב"ה אורן הניג שמוביל בישראל את המאבק נגד ההשתלטות הרפורמית.

"הלגיטימציה וההכרה הרשמית שממשלת ישראל מעניקה לראשונה לרפורמים ולקונסרבטיבים - גורמת לכך שבימים אלו מתגבשת חזית פוליטית - פרלמנטרית רחבה, הכוללת ח"כים חילונים, דתיים וחרדים, שמבקשים למנוע את שינוי צביונה היהודי - מסורתי של מדינת ישראל", נמסר מארגון 'ליב"ה'.

ח״כ מאיר פרוש אמר בתגובה כי ״הממשלה הנוכחית ממשיכה לרמוס כל דבר שבקדושה ותומכת בארגונים רפורמיים שממיטים שואה רוחנית על העם היהודי, שבאמצעותה נעלמים יהודים רבים בהתבוללות או בנישואי תערובת״.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו