גבר ואשה רבים. אילוסטרציה
גבר ואשה רבים. אילוסטרציה צילום: iStock

עבור אזרח אלבני בן 30 המתגורר באיטליה, החופש האמיתי היה כנראה בבית הכלא.

האיש, שמתגורר בעיר גווידוניה מונטצ'ליו ליד רומא, נעצר לפני מספר חודשים בעקבות עבירות סמים ונידון למספר שנים של מעצר בית.

אלא שהאיש כנראה מאס בחיים המשותפים עם אשתו בביתם הקטן, והגיע לתחנת המשטרה המקומית שם הדהים את השוטרים וביקש מהם להיכלא בבית הכלא המקומי כי "החיים עם אשתי הפכו לקשים מדי עבורי. אינני לסבול עוד החיים איתה במעצר הבית".

השוטרים ההמומים נענו לבקשתו של האיש לשחרר אותו מסבלו, והעבירו אותו לתא בבית הכלא המקומי על מנת "שיצא לחופשי מאשתו" לאחר שהוא גם הואשם בהפרת תנאי מעצר הבית שלו.

בהודעת משטרת טיבולי הסמוכה למקום מגוריו של האיש נמסר כי "אזרח האלבני לא היה מסוגל יותר להתמודד עם החיים המשותפים הכפויים עם אשתו. כאשר התעצבן מהמצב, הוא העדיף לברוח והציג עצמו באופן ספונטני בפני השוטרים וביקש מהם לרצות את עונשו מאחורי סורג ובריח".

סוכנות הידיעות הצרפתית AFP מצטטת את קצין המשטרה פרנצ'סקו פראטה ממשטרת טיבולי שסיפר כי האיש ריצה מספר חודשי מעצר בית בגין עבירות סמים ונותרו לו מספר שנים לרצות את העונש, אך היחסים בתוך המשפחה התערערו והפכו למתוחים במיוחד, מה שהביא את האיש לבקש מקלט בבית הכלא.

"הוא גר בבית עם אשתו ומשפחתו, וזה כבר לא הסתדר בצורה טובה. הוא אמר לנו שחייו בבית הפכו לגיהנום והוא לא יכול יותר, הוא רוצה ומבקש ללכת לבית הכלא", סיפר פראטה.