הרובע המוסלמי
הרובע המוסלמי צילום: יחיעם אייל/TPS

שני אחים יהודים הותקפו על ידי ערבים סמוך לעיר דוד, ואחד מהאחים אף נזקק לטיפול רפואי בבית חולים. כוח משטרה שהגיע למקום עצר ארבעה מהתוקפים, אולם לאחרונה נדהמו האחים להתעדכן כי תיק החקירה נסגר היות ולא נמצאו חשודים במעשה.

התקיפה אירעה לפני כחודש וחצי, עת חזרו שני האחים מסליחות בכותל המערבי. התוקפים בני המיעוטים התגרו באחים וקיללו אותם, ולאחר מספר דקות החלו תוקפים אותם באלימות. כתוצאה מהתקיפה נשבר אגודלו של אחד האחים וראשו נחבל מחפץ כהה, והוא הובהל למיון להמשך טיפול. המשטרה שהגיעה למקום האירוע, עצרה מספר חשודים במקום.

לאחרונה קיבלו האחים לתדהמתם הודעה ממשטרת ישראל כי תיק התקיפה נגדם נסגר, זאת בשל אי מציאת חשודים בביצוע העבירה. האחים שהיו עדים למעצר התוקפים בשטח, פנו בבהילות למשטרת ישראל בבקשה לפתיחה מחודשת של התיק.

עורך דינם של האחים חיים בלייכר מארגון חוננו שלח מכתב דחוף למשטרה בבקשה לפתוח את התיק מחדש. במכתבו הביע את תדהמתו מעילת סגירת התיק: "במוצאי השבת המדוברת תקפו באכזריות מספר בני מיעוטים את מרשיי וחבריהם רק בשל היותם יהודים. התוקפים נעצרו על ידי כוח משטרה שהגיע לשטח מיד עם סיום האירוע. לאחר ארבעה ימים נשלח על ידי מכתב ייצוג ובו בקשה לפעול למיצוי הדין עם חשודים ובקשה לעדכון במצב התיק. מאז בקשתי לעדכון, עבר כמעט חודש מאז האירוע החמור וטרם קיבלנו כל מענה".

לדבריו, האחים שנפגעו באירוע התקיפה נדהמו לגלות את נסיבות סגירת התיק: "לאחרונה גילו מרשיי באמצעות המערכת לנפגעי עבירה כי התיק שבנידון נסגר ''מפני שלא נתפסו חשודים במעשה''. תדהמתם של מרשיי רבה מאוד משום שלא יתכן שלא נמצאו חשודים, שהרי התוקפים נתפסו כבר בשטח. בנוסף מקום התקיפה מצולם ב360 מעלות ואין כל סיבה כי התוקפים לא יבאו על עונשם", תמה עו"ד בלייכר.

בסיום המכתב דרש עורך דינם של הנתקפים לחדש את החקירה: "לא יתכן כי במדינה מתוקנת המתיימרת להיות מדינת חוק תוקפים בנסיבות מחמירות ממניע טרוריסטי כגון במקרה דנן ימשיכו בחייהם ללא כל גמול ועונש על מעשיהם. אבקש לפתוח את התיק לאלתר, לעצור את התוקפים ולהעמידם לדין", נאמר במכתבו.

עו"ד בלייכר מסר בעקבות סגירת התיק: "מדובר באירוע מקומם מאוד, פעם נוספת תוקפים יהודים רק בשל היותם יהודים בירושלים. ובאירוע כאן מדובר על כך שהיו עצורים בשטח, ובכל זאת התיק נסגר. הציפייה של נפגעי העבירה הייתה כי אותם תוקפים יועמדו לדין בגין תקיפה אנטישמית. לצערנו זה לא קרה, אבל אנחנו נדאג שזה יקרה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו