איילת שקד
איילת שקד צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שרת הפנים איילת שקד ענתה הערב (ראשון) לביקורות הרבות מימין על התנהלותה בממשלה ולטענות לפיהן זנחה את עקרונותיה.

"לא עברתי תהליך המרה אידיאולוגי. אני בממשלה ואני אומרת את דעתי. בוודאי שהייתי מעדיפה ממשלת ימין", אמרה שקד בראיון לחדשות 13.

לדבריה, "זה שאני עומדת על העקרונות האידיאולוגיים שלי, זה אומר שלא השתניתי. אם עולה חוק שבעבר חשבתי שהוא לא נכון, אני לא אשנה את דעתי. אני אשאר בממשלה כל עוד היא תעבוד טוב".

שקד התייחסה גם לאפשרות להקמת ממשלה עם הליכוד ואמרה כי היא אינה ריאלית. "כל הזמן מדברים על כל מיני קונסטלציות היפותטיות. נתניהו הוא ראש הליכוד והוא לא הולך לשום מקום. הוא לא הצליח להרכיב ממשלה בכל מערכות הבחירות. אנחנו כן הצלחנו להקים ממשלה".

בראיון לחדשות 12 דיברה שקד על 'חוק סער' שמעורר מחלוקת בתוך הקואליציה. "בנט ביקש שאת כל העניינים השנויים במחלוקת נדחה לאחרי התקציב. יש לנו משוכה מאוד גדולה בשבועיים הקרובים ואחרי התקציב אנחנו נקיים ישיבת סיעה מסודרת, כל אחד יגיד את דעתו ונקבל החלטה".

"אני מתנגדת לחוק מסיבות אידיאולוגיות, בלי קשר לבנימין נתניהו, אני נגד החוק. לאחר התקציב, אני בטוחה שבנט יגיד את דעתו. אישית אני חושבת שהחוק לא נכון עבור מדינת ישראל ולא צריך להיכנס לספר החוקים, אין אף מדינה בעולם שיש בחוק את החוק הזה", הוסיפה.

שקד נשאלה גם על התנגדותה של מרצ למתווה אביתר. "הקמת אביתר תקרה, אני בטוחה ששר הביטחון וראש הממשלה יעמדו בהתחייבות שלהם. שר הביטחון קיים מילה במילה מה שנחתם בהסכם, נעשה סקר אדמות בצורה מאוד מהירה ונמצא שיש כמה עשרות דונמים של אדמות מדינה – מאמינה שהמתווה יקודם".

מהליכוד נמסר בתגובה: "איילת שקד מצליחה לשקר אפילו יותר מבנט. שקד הונתה את בוחריה ונכנסה לממשלה עם מרצ, רע״מ ולפיד בניגוד לכל הבטחותיה ולכל כאבי הבטן. ממשלות הליכוד בנו פי 2 יותר ביהודה ושומרון גם תחת לחץ בינלאומי כבד. שקד ובנט משקרים ללא הפסקה - אתמול, היום ומחר".

מפלגת הציונות הדתית תקפה גם היא את השרה. "הערב הודתה שקד שכל כאבי הבטן שלה הם אחיזת עיניים, שהיא המנוע של ממשלת בנט-עבאס וכי תעשה הכל כדי שתשלים את ימיה".

"ההמרה של שקד הושלמה סופית עם אימוץ טרמינולוגיית השמאל והאשמת כל מבקריה מקרב מצביעי ימינה אותם הונתה בבחירות האחרונות כאחראים להסתה כנגדה", אמרו במפלגה.