הרמטכ"ל עם חיילי גדולים במדים
הרמטכ"ל עם חיילי גדולים במדים צילום: יוסי זליגר

בבית חיל האויר בהרצליה נערך האירוע השנתי של "גדולים במדים" – תוכנית של עמותת "יד לילד המיוחד" המשלבת 750 צעירים עם צרכים מיוחדים ב-60 בסיסי צה"ל בכל הארץ.

בנאום מרגש שנשא אמר הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי,"צה"ל מפתח סולידריות כשהוא לוקח ארבעה אנשים ממקומות שונים ומשבץ אותם בטנק וכך זה בכל החלקים השונים בצה"ל. כשהצבא פוגש את חיילי 'גדולים במדים' זה מקבל משמעות נוספת, במובן הזה שכל מי שנמצא בפרויקט הכל כך מרשים הזה מחבר דרך המנגנונים האלה של צה"ל לצבא העם ולעם כולו".

"אני רוצה לומר לכל החיילים של 'גדולים במדים': אתם ברוכים בצה"ל, אתם נחוצים בצה"ל ואתם רצויים בצה"ל. אני מבטיח לכם, תגדילו את המספרים של המתגייסים ואנחנו נמצא מקום לכל חייל וחיילת באשר הם", הוסיף.

באירוע הושקה להקה צבאית חדשה של "גדולים במדים" שערכה בו את הופעת הבכורה שלה. את הלהקה הקימו חברי להקת פורטרט רון רוזנפלד ואמיר פרי.

יו"ר העמותה האלוף במיל' גבי אופיר סיפר באירוע כי בתו רונית הלוקה בתסמונת ווילאמס, היתה הראשונה להשתלב בתוכנית וכי עד היום היא מציינת זאת בגאווה גדולה כחוויה הגדולה בחייה. "הסיפור האישי שלי הוביל אותי להקמת הפרויקט של גדולים במדים דבר שמהווה את הפסגה של העשייה שלי".

נשיא העמותה, ראש המוסד היוצא, יוסי כהן סיפר על החוויה האישית שלו עם בנו יוני שנולד עם שיתוק מוחין קשה ושירת בצבא שירות משמעותי, עד שסיים בדרגת סרן ביחידת 8200. יוסי קרא לכל מי שיכול להצטרף ולתמוך בעמותה שעושה את הדבר הכי ערכי שהוא מכיר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו