אמיר אוחנה
אמיר אוחנה צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר המשפטים לשעבר ח"כ אמיר אוחנה התייחס ל'חוק נתניהו' שמקדמת 'תקווה חדשה' נגד יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו וטען כי החוק שולל את יכולת הבחירה של מצביעי הימין.

"חוק סער לא יפגע רק בנתניהו, אלא גם בכלל מצביעי המחנה הלאומי. זה שולל את יכולת הבחירה שלנו", אמר בראיון לרדיו 'קול חי'.

אוחנה סיפר כי "אתמול התווכחתי עם פרקליט המדינה לשעבר משה לדור, שהשתמש באותו חוק נגד יעקב נאמן, שנאלץ להתפטר ובסוף זוכה".

אוחנה התייחס לבניה ביו"ש ולאפשרות של דיאלוג מדיני מול אבו מאזן. "ייקח שנים רבות להגיע לשלום. ממשלת נתניהו בנתה בהיקפים רבים ביו"ש, על אף דרישת אובמה, וזאת הדרך היחידה לשלום".

אוחנה הבהיר כי "לממשלה הנוכחית עם מרצ והעבודה – יהיה קשה לבנות ביו"ש. בביתר עילית אושרה יחידת דיור שלמה, וייתכן שזה בגלל האמירות של לזרוק את החרדים למזבלה ולהגביל את כוחם" האשים אוחנה.

אוחנה התייחס לפגישה בין בנט לפוטין ואמר, "מניח שהאווירה בפגישה בין בנט לפוטין אכן הייתה טובה. אך נתניהו השכיל לייצר ברית עם ארה"ב ועם רוסיה – בו זמנית. המדינה היחידה בעולם. יכולנו לפעול בחופשיות מול ההתעצמות האיראנית. כעת, רוסיה הודיעה כי תפעל לסכל פעולות תקיפה של ישראל בסוריה" הבהיר אוחנה את השינוי הדרמטי בסוריה.

אשר לסקר שעורר סערה במפלגה, אמר אוחנה כי "לא הזמנתי שום סקר פנימי בליכוד, ולא הזמנתי מעולם. אני לא מאמין בסקרים. מצער לראות את הסכסוכים הפנימיים בליכוד, זאת בדיוק הדרך להשאיר אותנו באופוזיציה. צריך להתלכד תחת מי שבחרנו בראשות התנועה".

על החרמת הוועדות ע"י הליכוד אמר אוחנה, "ענין הוועדות בכנסת עדיין לא הוסדר. ההצעה של הקואליציה היא בלתי חוקית, יש להם רוב של אצבע אחת בלבד. אין לנו סיבה להיכנס למגרש כשהתוצאות ידועות מראש, כן משתתפים אבל לא חברים רשמית. לדעתי, זה ייפתר בימים הקרובים".