משה גפני
משה גפני צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

על רקע הקצאת 40 מיליון שקל לרפורמים על ידי הממשלה, טוען יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני כי כשכספים קואליציוניים היו מתועלים בעבר לצרכים חרדיים הם היו נבדקים שתי וערב על ידי הייעוץ המשפטי - מה שלדבריו לא קורה כשמדובר ב''יהדות מתחדשת''.

"הדבר החמור ביותר כאן הוא שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט והמשנים ליועמ"ש רז נזרי ומאיר לוין, שלושתם חובשי כיפות ובכל זאת נאלמים דום כשדבר כזה קורה", האשים גפני בראיון ל'יתד נאמן'.

לדבריו, "סכום כסף גדול כזה הולך ליהדות מתחדשת ללא שום קריטריון וללא פירוט".

גפני הוסיף ואמר כי "זה לא כסף שמשרד התפוצות מוציא אלא כסף קואליציוני שאיש לא יודע למה זה מיועד. כשאנחנו היינו מבקשים כסף עבור פעילות תורנית, עבור מוסדות תורה או קירוב, היינו חייבים לספק הסברים לייעוץ המשפטי על כל שקל לאן מיועד ולאן יגיע. והנה עכשיו הממשלה מאשרים בלי שאף אחד מהייעוץ המשפטי ינסה לעצור או לבקש הסברים כמו שביקשו מאיתנו, פתאום מעבירים זאת בלי לומר מילה".

ח"כ אורי מקלב הגיב אף הוא ואמר כי "לצערנו הממשלה עוקרת את הדת הממשלה הזו עושה כמה דברים באבחה אחת, היא פוגעת בציבור החרדי, בערכי צביון המדינה. ולא מסתפקת בכך אלא אף מעניקה סכומי עתק שערורייתיים ומתקצבת התבוללות לאנשים שאין להם כל משמעות בארץ ישראל, לא מספרית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו