בראש חודש כסלו (שישי, 5 בנובמבר) יתקיים בפעם השביעית מרתון התנ"ך ובו צפויים להשתתף כ-5000 רצים מכל רחבי הארץ.

משה רונצקי, מנהל תיירות בנימין וממארגני המרתון מספר ומזמין את הציבור הרב להצטרף לרצים במסלולים השונים.

כבשנים קודמות יתקיים המרתון בליווי הפנינג ענק בשילה הקדומה, שילוב נדיר של ספורט והיסטוריה. רונצקי מספר על המסלולים המקיפים את המשכן ואת גוש שילה.

"סיפור מרתון התנ"ך מתחיל בריצתו של איש בנימין מהמערכה עד שילה. מי שייסד את המכביה, יוסף יקותיאלי, מדד את המרחק בין אבן העזר ועד שילה, המרחק שאותו רץ איש בנימין, שלפי המסורת יש אומרים שהוא היה שאול המלך, וגילה שהמרחק הוא 42 קילומטר בדיוק, וכבר בשנות השבעים יקותיאלי ייסד מרוץ שנקרא 'מרוץ איש בנימין' ואנחנו שחזרנו אותו, והשנה זו השנה השביעית תחת השם 'מרתון התנ"ך'", מספר רונצקי המציין כי בשנה הראשונה המרוץ החל באבן העזר, שהיא ראש העין ועד שילה, בעוד השנה המסלולים יהיו שונים.

לפרטים מלאים והרשמה לחצו כאן

על המקצים השונים מספר רונצקי כי ישנו מקצה המרתון המלא 42.2 קילומטרים שהשנה יהיה בין הכרמים סביב גוש שילה.

בתוואי זה יהיה גם מקצה חצי מרתון וכך גם מקצה של עשרה וחמישה קילומטרים, ובנוסף שני מקצים עממיים, האחד הוא מקצה משפחות של מעט יותר מקילומטר סביב שילה הקדומה ומקצה מיוחד לילדים עם צרכים מיוחדים לאורך 700 מטרים בין עתיקות שילה. "אנחנו מתרגשים שלצד המרתון המקצועי יהיו גם המקצים הללו למשפחות ולילדים עם צרכים מיוחדים".

עוד מוסיף רונצקי ומסביר כי בניגוד לשנים קודמות ההגעה למקום לא תהיה בהסעות אלא ברכבים פרטיים שיוכלו להגיע עד לשילה הקדומה ומשם ייצאו המקצים שיובילו לשער הסיום המיוחד העשוי אבן ובחזרה לרכב שימתין בחניה הסמוכה.

"השנה יהיה כיף לחזור ולפגוש אתכם, הרצים, שותפים לנו באווירה הספורטיבית שרצים איתנו פיזית", אומר רונצקי ומזכיר את השנה שעברה בה לא ניתן היה לקיים את המרתון באופן פיזי, מה שהוביל להפקתו היצירתית של מרתון וירטואלי בו השתתפו אלפים שקיבלו ערכת ריצה לבתיהם בארץ ובעולם והמשתתפים רצו באופן עצמאי בבתים.

לפרטים מלאים והרשמה לחצו כאן

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו