טיולים בחברון
טיולים בחברון צילום: מדרשת חברון

יוצאים לטייל עם סבא וסבתא. במסגרת מדיניות הממשלה של ״ישראל פתוחה״ ומתן הדגש להפגת בדידות לאזרחים הוותיקים בני גיל הזהב בתקופת הקורונה, ארגון אשכולות בשיתוף קרן קימת לישראל יוצאים ביוזמה מאחדת ומרגשת עם הפרויקט ״סיורים בין דוריים״ שיאפשר זמן איכות בחיק הטבע, באוויר הפתוח, של סבא וסבתא עם נכדיהם.

לפי היוזמה יתקיים ביום שישי ה- 29/10/21, יום סיורים וטיולים מודרכים בחיק הטבע, באוויר הפתוח, לסבא וסבתא עם נכדיהם, מקטן ועד גדול, בפרויקט מיוחד הנקרא "סיורים בין דוריים".

במסגרת הפרויקט, מדריכי הטיולים של אשכולות יפעלו ב-10 מוקדים ואתרים של קק"ל ברחבי הארץ ויציעו שלל טיולים חוצי דורות. הטיולים מותאמים לכל המשפחה וכוללים סיורי פריחות, סיפורי מורשת וגבורה, טיולים בנחלים ומקורות מים, יערות קק"ל, סיורי חקלאות, טבע ונוף, סיור הכולל משחק אינטראקטיבי ועוד.

פרויקט "סיורים בין דוריים", מציע יום סיורים מיוחד שיתקיים מהגולן ועד הנגב ביום שישי 29/10/21, וכאמור בין הטיולים והסיורים שיתקיימו במסגרת הפרויקט יתקיימו סיורי פריחות, סיורי טבע נוף ומים, סיורי מורשת וסיפורי גבורה, סיורים הכוללים משחק אינטראקטיבי לכל המשפחה, סיורי חקלאות ומים ועוד.

אדיר וישניה, מנכ"ל ארגון "אשכולות" מספר על הפרויקט: "החזרה המתונה לשגרה בצל הקורונה מאפשרת למשפחות לשוב ולהתאחד, ולהתגבר על הגעגוע ושמירת המרחק שנכפתה עלינו מסבא וסבתא. אשכולות וקק״ל מארגנים עבורכם מפגש מרתק בחיק הטבע. אתם תביאו כובע ומימייה ואנחנו נביא מדריכים מעולים למוקדי טיול מהצפון ועד לדרום, ונדאג לכם לטיול מותאם עם ערך מוסף מלא בתוכן, ערכים ומורשת, נופים מרהיבים ואהבת הארץ. כדי לשמור על בריאות המטיילים נקפיד על כללי משרד הבריאות. צאו לטייל עם סבא וסבתא".

שר שלום ג'רבי, מנהל החטיבה לחינוך וקהילה בקק"ל: "החטיבה לחינוך וקהילה של קק"ל שמחה וגאה להיות שותפה בפרויקט המיוחד הזה שנקרא "סיורים בין דוריים" המזמין את כלל אזרחי ישראל להתאחד כמשפחה ולצאת ליערות ולפארקים של קק"ל עם הסבים והסבתות, בבטחה ותוך שמירה על בריאותם באוויר הפתוח. בשיתוף עם ארגון "אשכולות", צוותי ההדרכה המקצועיים יעבירו פעילויות חווייתיות וטיולים המותאמים לכל המשפחה ואנו מזמינים את הציבור הרחב לבוא ולהתחבר לציונות, מורשת וערכים".

הסיורים יתקיימו בשעות 09:00 ו-12:00 בכפוף להנחיות משרד הבריאות ובהרשמה מראש.

לפרטים והרשמה: www.eshkolot.org