יואב בן צור
יואב בן צורצילום: ערוץ 7

למרות חילוקי הדעות בתוככי האופוזיציה טוען ח"כ יואב בן צור (ש"ס) כי איוש הועדות לקראת התקציב הוא על דעת כלל חברי האופוזיציה.

"חברי האופוזיציה עשו עבודה יוצאת מן הכלל גם בלי שהם חברים בוועדה", אמר בן צור בראיון לרדיו 'קול חי'.

"כעת כשאנו חברים בוועדות, היכולת שלנו להגיש רביזיות ולהאריך את הדיונים – היא חזקה יותר כי אתה יכול להגיש התייעצות סיעתית על כל סעיף ואלפי ההסתייגויות יכבידו מאוד על עבודת הממשלה. אנחנו עושים את המקסימום ביכולות ובכלים שיש לנו".

בדבריו הדגיש כי ההחלטה להשתתף בוועדות היא נקודתית לתקופת התקציב: "האופוזיציה החליטה למנות נקודתית חברי כנסת בוועדות היותר חשובות שבהן נידונים חוקי התקציב וההסדרים, לאחר מכן זה כבר יהיה משחק אחר".

עוד הבהיר: "המהלך הזה נעשה בהסכמה של סיעות האופוזיציה – גם הליכוד ימנה חברים בוועדות. כולם החליטו שהם מאיישים את אותם ועדות עם חברים מסוימים ואני שמח שאיישו אותם. אין לי ספק שהחברים בוועדות יעשו עבודה טובה. צריך גם לזכור כי הפער ביננו לקואליציה במליאה הוא ח"כ אחד – אם אנחנו מגייסים אדם אחד נוסף שיצביע איתנו, אנחנו ננצח".

"אנחנו הולכים להתיש אותם. לא לשכוח שה-14 בנובמבר, עוד שלושה שבועות – זה התאריך האחרון להעברת התקציב ואם לא, הממשלה נופלת".

אשר ללוחות הזמנים, אמר בן צור כי "הם רוצים להתחיל את הדיונים כבר בשבוע הבא וכדי שגם אם הם יפלו בהצבעה הזו הם יוכלו להביא את זה פעם נוספת. אנחנו רואים את הניגודים בתוך המערכת שלהם עוד לפני התקציב, אחרי התקציב זה יהיה אפילו יותר קיצוני ואנחנו מקווים שהמחלוקות הללו בתוכם יגרמו לכך שהם יפלו בסוף".