הדברה
הדברהistock

כל מזיק דורש שימוש בשיטות הדברה שונות ובחומרי הדברה שונים. וזה לא הכל – את פיתיונות ההדברה צריך לדעת להתאים גם לעונות השנה המתחלפות. מדביר מקצועי יזהה את סוג החרק שבביתכם בתחילת העבודה, ויידע איך להדביר מזיקים כמו נמלים או ג'וקים בצורה יעילה, אחת ולתמיד.

שיטות ההדברה הנפוצות להדברת מזיקים

שיטות ההדברה הנפוצות ביותר הן הדברה ירוקה, הדברה כימית ושימוש במלכודות ובפיתיונות. את שיטת ההדברה מתאימים לסוג המזיק שרוצים לחסל, ובהתאם לחומרת הבעיה. בחלק מהמקרים יידרש שילוב בין מספר שיטות הדברה שונות. פסט מאסטר מבצעת הדברה של מזיקים בכל יישובי הארץ, ומציעה מחירים נוחים על כל סוגי ההדברות ושירות מקצועי.

הדברה ירוקה

הדברה ירוקה, או "הדברה אורגנית", היא הדברה באמצעות חומרים טבעיים שאינם מסוכנים לבני-אדם ולחיות מחמד. היתרון המובהק של הדברה ירוקה הוא הבטיחות שלה - עם הדברה ירוקה תוכלו לרסס בראש שקט.

מעבר לבטיחות, הדברה ירוקה לא פוגעת באיכות הסביבה. לאור המודעות ההולכת וגוברת לחשיבות השמירה על כדור הארץ, לא מדובר בעניין של מה בכך. החיסרון היחידי של הדברה ירוקה, הוא שבמקרים קשים (למשל בעיה של חרקים קטנים בכמות גדולה במיוחד) יש צורך בסיבוב שני או בחיזוק באמצעות חומרי הדברה כימיים.

הדברה כימית

בעבר, הדברה כימית הייתה ההדברה הנפוצה ביותר. במרוצת השנים התגלה שחלק מחומרי ההדברה הכימיים עלולים להוות סכנה בריאותית, במידה וההדברה מבוצעת בצורה רשלנית וללא אמצעי זהירות. כיום, כל חומרי ההדברה שקיבלו רגולציה מהמשרד להגנת הסביבה הם חומרים בטוחים לשימוש. הדברה כימית היא הדברה חזקה ויעילה, יותר משיטות הדברה אחרות.

בחלק מהמקרים אין ברירה והדברה ירוקה לבדה לא מספיקה. במקרים של הדברות מורכבות יותר כמו למשל הדברה של טרמיטים, פשפשים או פרעושים, כדאי לבחור בהדברה כימית שתפתור את הבעיה באופן יסודי.

מלכודות ופיתיונות

בחלק מסוגי המזיקים צריך לטפל באמצעות מלכודות ופיתיונות ולא באמצעי הדברה רגילים. הנה כמה מצבים בהם כדאי לשקול שימוש במלכודות ופיתיונות:

  • נמלים: הדברה אמנם הורגת את הנמלים שנמצאות על פני השטח, אבל במקרה של נמלים צריך להגיע אל המקור: קן הנמלים. בקן מסתתרת מי שמעניינת אותנו במיוחד – המלכה. המלכה היא זאת שמטילה את הביצים ומתרבה. אם לא נחסל את אותה, הבעיה לא תיפסק. לכן, צריך להשתמש בפיתיונות ג'ל בנוסף לאמצעי ההדברה הרגילים. הנמלים לוקחות את הפיתיונות אל תוך הקן, ואל המלכה.
  • עכברים: כדי לטפל בבעיה של עכברים, משתמשים במלכודות. כדאי לדעת שכיום קיימות מלכודות הומניות שלוכדות את העכבר מבלי לפגוע בו. הלוכד ישחרר את העכברים בטבע, הרחק מהבית שלכם.