תנועת הריבונות יחד עם שורה של ארגונים מהארץ ומהעולם תקיים מחר (רביעי) משמרת מחאה ברחוב אגרון מול המקום אותו מעוניין הממשל האמריקני להפוך לקונסוליה לפלסטינים בירושלים.

יו"ר תנועת הריבונות, נדיה מטר ויהודית קצובר התארחו באולפן ערוץ 7 וסיפרו על המאבק שהן פותחות בנושא.

"מיד עם החלפת השלטון בארה"ב והפגישה עם ראש הממשלה שמענו את ביידן מדבר בקלוי על נושא הקונסוליה והנורות האדומות נדלקו אצלנו. תהינו למה צריך בכלל קונסוליה בירושלים לאוכלוסיה הפלסטינית כשיש שגרירות שמשרתת הן את היהודים והן את הערבים. תהינו גם מדוע הקונסוליה היא הבטחת בחירות שלהם. מזכיר המדינה בלינקן אמר שהמהלך יקרה גם אם ישראל תתנגד. אנחנו מבינים שביידן התחייב בעצם לשתי מדינות ויש כאן חתירה לחלוקת ירושלים והקמת מדינה פלסטינית", אומר קצובר.

היא מוסיפה, "אי אפשר לשתוק כשמדובר בירושלים. אנחנו מקווים שירושלים נמצאת בקונצנזוס ושככל שאנשים יהיו יותר מודעים לנושא, יהיה לחץ על הממשלה וגם האמריקנים שרגישים למחאות ציבוריות יבינו שהם לא יכולים לקפל את ישראל".

נדיה מטר מוסיפה, "אנחנו חושבות שהמחאה הציבורית תחזק את הממשלה מול האמריקנים. המסר צריך להיות שקיים 'חוק יסוד: ירושלים' והאמריקנים לא יכולים לבוא ולומר לנו שיכפו את המהלך הזה עלינו. העם בעצם יוצא להגנת ירושלים כמו בעבר, כדי לעזור להנהגה להגיד את הדברים בצורה ברורה יותר. משמרת המחאה שלנו אומרת לאמריקנים 'אל תגעו בירושלים' כי כולנו מאוחדים סביבה. הצלחנו לאחד כוחות מהארץ ומהעולם בגלל שרוב עם ישראל אומר באופן הכי נחרץ - ירושלים יש רק אחת והיא שלנו".

לדבריה, "יש אנשים שטוענים שפעם היתה קונסוליה ולכן אין בעיה אמיתית שיפעילו אותה שוב. אנחנו נזכיר שהקונסוליה שהיתה פעם נוסדה לפני קום המדינה כדי לשרת את האוכלוסיה שהיתה אז בארץ ישראל. זה היה אנומליה מאז שהמדינה קמה, אבל הנשיא טראמפ הפסיק את הדבר הזה, העביר את השגרירות והיא נותנת את כל השירותים. צריך להבין שהפתיחה המחודשת תשמש לחתירה נגדנו על שלמותה של ירושלים".

קצובר טוענת שהמהלך בסופו של דבר יכול להזיק גם לממשל עצמו. "מדינות אחרות יכולות לראות את המצב ולתהות איך ארה"ב תתייחס אליהן אם היא יוצאת בעניין כזה נגד ידידתה הגדולה ישראל".

"אנחנו מזהים שהאמריקנים מנסים ללחוץ על ממשלת ישראל ומבקשים את זה בשם הידידות. אנחנו יודעים שהמטרה שלהם היא לשרת את הפלסטינים כדי שתהיה להם אחיזה בירושלים כבירתם העתידית. על זה אי אפשר לעבור לסדר היום. אם נשתוק זה יהיה כאילו אנחנו מודים שמבחינתנו זה בסדר", מסכמת יהודית קצובר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו