מוסקבה
מוסקבה צילום: ISTOCK

בניסיון להיאבק במספר הנדבקים היומי הגבוה בנגיף הקורונה, הודיע הנשיא פוטין על סדרת צעדים שנועדו להגביל את ההתכנסויות והאירועים ברוסיה.

הנשיא פוטין אסר על קיום אירועים פומביים, אירועי אירוח וקייטרינג החל משעה 23:00 ועד 6 בבוקר מדי יום. בהודעה גם קורא הקרמלין ל"חיזוק הפיקוח על עמידה בכל כללי ההגבלות החדשים ואיסור על קיום אירועי בידור ומתן שירותי הארחה וקייטרינג החל משעה 23:00 ועד השעה 6 בבוקר".

הצעד החדש עליו הודיע פוטין מצטרף לצעד משמעותי נוסף עליו הכריז הקרמלין לפני מספר ימים ולפיו הבירה מוסקבה תיכנס לסגר כמעט מוחלט החל מיום חמישי הקרוב, 28 באוקטובר, למשך עשרה ימים. במסגרת הסגר הכולל ייסגרו הקניונים, חנויות, מסעדות ובתי קפה, בתי קולנוע, חדרי כושר ועוד.

צעד נוסף עליו הכריז הנשיא הרוסי הוא כי החל מתאריך 20 באוקטובר יידרשו העובדים בכל רחבי רוסיה להימנע מהגעה למשרדים על מנת לצמצם את המגע בין העובדים ולמנוע את המשך התפשטות נגיף הקורונה.

עוד לפני כן הורו ראשי העיר מוסקבה לתושבים בגילאי 60 ומעלה שאינם מחוסנים ואלו הסובלים ממחלות כרוניות להימנע מיציאה מהבית עד לחודש פברואר, במידת האפשר.

ראש עיריית מוסקבה, סרגיי סוביאנין, כתב בפוסט שפרסם על צעדי המניעה החדשים כי "המצב במוסקבה ממשיך להתפתח על פי התרחיש הגרוע ביותר".

רוסיה סובלת מאחוזי התחסנות נמוכים במיוחד, כאשר על פי הנתונים הרשמיים רק 30 אחוזים מהאוכלוסיה מחוסנת במלואה נגד קורונה, וסקר שנערך לאחרונה ע"י חברת מחקרי דעת הקהל "לבאדה סנטר" גילה כי 52 אחוזים מהנשאלים אינם מוכנים להתחסן בחיסון הרוסי לקורונה "ספוטניק 5".