יש דבר כזה לפספס את הזיווג? אילוסטרציה
יש דבר כזה לפספס את הזיווג? אילוסטרציה צילום: shutterstock

שאלה:

שלום, יש לי שאלה יותר אמונית מאשר מעשית: ידועים דברי חז"ל ש"בת פלוני לפלוני בזיווג ראשון". גם הרבה פעמים אמרו לי אנשים ש"כשתפגוש אותה - תדע שזאת היא". הסברים שזה משהו נשמתי שחשים אותו ולא רק שכל ורגש.

שאלתי היא, עד איזו רמה של אי-התאמה אנחנו עדיין נגדיר את המיועד/ת כזיווג האפשרי הנכון עבורי - שאולי אני גורם לעצמי לפספס אותו? עד כמה אני צריך לערב בקבלת ההחלטה את העובדה שאולי היא ה"בת פלוני" שלי, אולי אני מראש צריך לדייק יותר את התחושות שלי כדי לא להגיע לסיטואציה מקשה כזו?

תשובה:

לשואל היקר, שלום!

אף על פי שאיני רב, רציתי להתייחס לשאלתך היות וגם אני, בתור יהודי, חושב על דברי חז"ל.

אנו מאמינים כי הצד המעשי של התורה (ההלכה), מתאים לצד הרוחני והנשמתי. העולם שאנו מכירים הוא העולם הגלוי, הנפשי-פסיכולוגי והממשי-ריאלי-חומרי. לפיכך, כל שאנו יכולים לעשות הוא להתנהל בעולם על פי ההבנה ההגיונית שלנו, תוך אמונה כי מעשינו מכוונים גם לתיקון הרוחני, כל עוד אנו פועלים מתוך תמימות ושכל ישר, שהוא המדריך אותנו בכל תחום, גם ובעיקר בתחום התורני.

לדוגמה, רופא המבין כי קיימת סכנה אצל חולה, הופך את הבנתו הפיזיולוגית על פי השכל, להוראה לחילול שבת במקום סכנה, שהוא מצוה וחובה. כל רב יקבל את הוראת הרופא ויהיה זריז בחילול שבת. לכן, להבנתי, עלינו לנהוג על פי התורה וחשבונות שמיים - יתאימו גם להכרעתנו הפשוטה, על פי הפרמטרים המקובלים שלנו, כשכל, הרגשה, מחשבה מה נכון לנו ומה טוב לנו.

אם אתה נפגש עם בחורה, וחש כי היא מתאימה לך, הרי שזו "אשתך המיועדת לך וגם אתה מיועד לה". לעיתים צריך לעבור מכשולים בדרך להגיע לתחושה זו ולעיתים לא בקלות מגיעים להבנה כי הבחורה שאני משום מה רוצה להכיר אותה ולהמשיך את הקשר איתה, היא אכן אשתי. הרי גם בני זוג נשואים, צריכים לעבוד יחד לפיתוח הזוגיות שלהם ואין אנו אומרים כי אם נוצר המשבר הראשון ביניהם, הרי זו ההוכחה כי אינם מתאימים נשמתית. גם עבור הנשמה צריך לעמול הרבה!

פרויקט 252 הינו מיזם מקיף לרווקים ורווקות למציאת הדרך לחופה בקלות ובמהירות, הצטרף אלינו >>

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו