גורי אלפי, היהודי החדש
גורי אלפי, היהודי החדש צילום: Eden Ben Ari and NawiPro

הסדרה "היהודי החדש" בכיכובו של גורי אלפי ששודרה ב'כאן 11', תגיע מחר (חמישי) להקרנת בכורה בבוסטון בארה"ב – בהובלת קרן משפחת רודרמן השותפה ביצירת הסדרה.

הסדרה "היהודי החדש" סוקרת בצורה שנונה ומעניינת את הגיוון, ההיסטוריה והאתגרים שהיהודים בארה"ב מתמודדים איתם.

כעת, אחרי שהסדרה הצליחה בישראל לזכות לחשיפה מכובדת, הסדרה מגיעה לארה״ב, והיא תוקרן בהקרנת בכורה מיוחדת בבוסטון בנוכחות היוצרים וגורי אלפי, ובהמשך היא תגיעה גם למקומות נוספים בארה״ב

במהלך הסדרה יצא אלפי למסע ברחבי המקומות המיוחדים ביותר בארה"ב ופגש בכל אחד מהם את הקהילה היהודית המקומית, את מנהגיה, הדרך שבה כל קהילה בחרה לשמור על היהדות והמסורת, וגם על החיים עצמם כיהודים בארה"ב.

הסדרה מתארת את המסע המיוחד, המשעשע ופוקח העיניים על התפר והקרע שבין היהודים בישראל ליהדות ארה"ב. בעוד שבישראל היהדות מובנת מאליה, בסדרה, גורי אלפי מגלה שיהודי ארה"ב צריכים לבחור מדי יום איך לשלב את היהדות בחייהם כאמריקנים.

בהקרנה בבוסטון ישתתפו גורי אלפי, אסף נאווי מפיק ויוצר הסדרה, משה שמואלס- יוצר הסדרה ושליח הסוכנות היהודית בעברו, שירה רודרמן – מנכ"לית קרן משפחת רודרמן, השגריר מירון ראובן – שגריר ישראל לניו אינגלנד. דניאל אלבאום – נשיא ומנכ"ל JAID ומנהל אזור צפון אמריקה של הסוכנות היהודית, נציגי ארגון הקהילה הישראלית אמריקאית (IAC) ונציגי הפדרציה היהודית של בוסטון.

שירה רודרמן, מנכ"לית קרן משפחת רודרמן: "אחת המטרות המרכזיות שהצבנו כדי לחזק את הקשר בין ישראל ליהדות ארה"ב, היא חיזוק ההבנה והידע בקרב הציבור הישראלי על האתגרים והמורכבויות שאיתם מתמודדים יהודי ארה״ב".

לדבריה, "'היהודי החדש' בהחלט הצליחה במשימתה, היא נגעה בשאלות מורכבות במיוחד בהקשר של היהדות ומיהו יהודי, עמדה על ההבדלים בין יהדות כפי שמכירים ותופסים אותה בישראל אל מול איך שהיא נתפסת בארה״ב ועכשיו אנו מצפים לראות את תגובתם של יהודי ארה״ב לתוצר הסופי. הגעתה של הסדרה לארה״ב וחשיפתה לקהלים חדשים היא הזדמנות ליצור שיח מחבר גם בקרב יהדות ארה״ב וישראלים אמריקאים מתוך המטרה הגדולה של חיזוק הקשר בין שלוש הקבוצות – ישראל, יהדות ארה״ב וישראלים אמריקאים".

גורי אלפי הוסיף: "במהלך הסדרה גיליתי כמה שאני תופס את היהדות שלי כמובנת מאליה, ועד כמה שיש לנו ולי כישראלי חוסר ידע בנושא של יהדות ארה״ב, הבנתי כמה הייתי זר לנושא. אני מאמין שהסדרה הצליחה להזיז את המחט עבור הישראלים ולהעריך את העובדה שיש קבוצה של יהודים בארה״ב שעושה מאמצים כבירים לשמר את היהדות שלהם ועושה את זה תוך התלהבות וגאווה עצומים".

גורי אלפי, היהודי החדש
צילום: Eden Ben Ari and NawiPro
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו