מיקי זוהר
מיקי זוהרצילום: הדס פרוש, פלאש 90

ח"כ מיקי זוהר פנה היום לשר התקשורת יועז הנדל בדרישה לחייב את כלל הגופים הנוגעים בדבר לפעול לכך שאירועים המוכרזים בספורט הישראלי - בראשם משחקי נבחרת ישראל בכדורגל - ישודרו באופן חינמי לכלל האזרחים באמצעות תאגיד השידור הציבורי ו/או הערוצים הפתוחים.

"השידור הציבורי צריך לחזור לייעודו ולשרת את כלל הציבור", כתב ח"כ זוהר לשר התקשורת הנדל והוסיף כי "הנגשת אירועי ספורט מרכזיים לציבור, מגדילה את האהדה הציבורית ואת המודעות לספורט ותתרום להצלחתן של השחקנים והנבחרות".

דרישתו של ח"כ זוהר שבעצמו עמד בעבר בראשות קבוצת ספורט כששימש כיו"ר קבוצת הכדורסל של מכבי קריית גת, מגיעה על רקע פרסומים לפיהם ערוץ הספורט, המוצע למנוי הטלוויזיה הרב ערוצית בלבד ואינו נגיש לציבור שאינו מנוי לטלוויזיה רב ערוצית, מצוי במגעים מתקדמים לרכישת זכויות השידור של כל משחקי נבחרת ישראל.

ח"כ זוהר אמר: "אני פועל מתוך אמונה שכלל חובות השידור הקשורות בשידור אירועים בעלי חשיבות ציבורית רבה - בראשם משחקי נבחרות ישראל, משחקים מרכזיים מליגת העל בכדורגל וליגת העל בכדורסל וכן משחקי כל הנציגות הישראליות ו/או ספורטאים המייצגים את ישראל בתחרויות בינלאומיות - צריכים לחול אך ורק על תאגיד השידור הציבורי ו/או הערוצים הפתוחים".

עמדה זו, עולה בקנה אחד גם עם הצעת חוק שהגיש ח"כ זוהר בכנסת הנוכחית שבה מוצע כי שידורים בעלי חשיבות ציבורית רבה צריכים להיות משודרים בערוץ הציבורי או בערוץ אחר הפתוח לכלל הציבורי הרחב.

במהלך השנים האחרונות, תאגיד השידור הציבורי, אשר תקציבו גדל באופן משמעותי, הפסיק לשדר את המשחקים המרכזיים במפעלי הספורט הישראלים וכן את משחקי הקבוצות הישראליות בחו"ל וכתוצאה מכך מרבית האירועים המוכרזים במדינת ישראל, אינם זמינים כיום למי שאינו מנוי לטלוויזיה רב ערוצית.