אנטנה
אנטנה צילום: פלאש 90

משרד התקשורת בשיתוף משרד האוצר ממשיכים לפעול במטרה לקדם את פרישת והפעלת טכנולוגיית הדור החמישי ברשתות הסלולר בישראל, אשר יאפשרו אספקת שירותי סלולר רחבי פס, שתוביל להתפתחותם של יישומים חדשים במגזרים שונים בתעשייה.

במכרז שפורסם היה על חברות התקשורת לעמוד בתנאי התמריץ שהציב המשרד להקים ולהפעיל 250 אתרים בתדר 3800-3500 מה"ץ לטובת שירות דור 5 וברוחב פס מינימלי של 60 מה"ץ ברשת או ברשת משותפת, לטובת אספקת שירות דור 5 וכל זה לפני מועד הסיום ביוני 2022.

לאחר בחינה של הגורמים המקצועיים במשרד, לבדיקה בעמידת תנאי הזכאות, שכללה בדיקות מעמיקות ונרחבות, במוקדי הבקרה של חברות התקשורת ובמוקדי שידור הפזורים בשטח, החברות פלאפון, פרטנר והוט מובייל זכאיות למענק בסכום כולל של 148 מיליון שקל באוקטובר 2022 בשל פרישת טכנולוגיית דור 5.

רן גוראון מנכ״ל פלאפון מסר: "אנו מודים למשרד התקשורת וגאים להמשיך ולהוביל את מהפכת דור 5 בישראל, הדבר בא לידי ביטוי בפרישה המואצת של הטכנולוגיה בכל רחבי הארץ. אנו רואים כי הקהל הישראלי, ולקוחות פלאפון במיוחד, מאמצים את הטכנולוגיה ונהנים מגלישה מהירה במיוחד".

שר התקשורת יועז הנדל: "לאחר שהבטחנו לפרוש סיבים אופטיים ברחבי ישראל והפכנו להיות המובילים בעולם, השלב הבא הוא פרישה של טכנולוגיית דור 5. אנחנו נותנים תמריצים במסגרת מכרז התדרים של דור 5 וזאת לאחר שחברות התקשורת ביצעו את השלב הראשון בהשקעות הנדרשות ברשתות הסלולריות, הקימו את התשתיות לטכנולוגיית דור 5, הקימו אנטנות ועמדו בתנאים שקבע המשרד לזכאות למענק בפרישת דור 5. כניסת הטכנולוגיה החדשה של דור 5 תוביל למהפכה הדיגיטלית החכמה, תייצר מנועי צמיחה שישפיעו על כל מרקם החיים – קירוב הפריפריה למרכז, תעשייה מתקדמת, בתים חכמים, ערים חכמות, רפואה חכמה, חינוך, רכבים אוטונומיים, והצעד שאנחנו עושים היום יאיץ את התהליך הזה."

מנכ"לית משרד התקשורת לירן אבישר בן-חורין: "אני שמחה לברך את החברות שעמדו ביעדי המשרד וזוכות במענק לפרישת דור 5 שיוביל את ישראל קדימה. מגוון הפוטנציאל של הטכנולוגיה החדשנית של הדור החמישי תאפשר לחברות הסלולר להאיץ את מהירות ואיכות הגלישה הסלולרית ולהרחיב משמעותית את שירותיהן – מהצרכנות הפרטית ועד לעסקים קטנים וגדולים שכמהים לטכנולוגיה חדשנית, שתשפיע לטובה על כל תחומי החיים בישראל."

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו