שירלי פינטו ואביר קארה
שירלי פינטו ואביר קארה Yonatan Sindel & Olivier Fitousi/Flash90

צעקות במפלגה: ראש הממשלה נפתלי בנט קיים הערב (רביעי) שיחות עם סגן השר אביר קארה ועם ח״כ שירלי פינטו לאחר העימות בין השניים במשכן הכנסת.

בשיחות הדגיש ראש הממשלה את החשיבות באחדות ואת העבודה המשותפת הנדרשת בין חברי הסיעה.

בנט אמר ״אני חושב שזה בריא שיש לנו סיעה של אנשים שבוערים בהם העקרונות שלהם ושהם נלחמים עליהם. אביר נלחם להקל על כל עסק, שירלי נלחמת על כל אדם עם מוגבלות שלא יכול לחיות בצורה נורמלית במדינת ישראל. אני שמח על כך שכולם הפנימו את הצורך לגלות סבלנות ולשתף פעולה למען המטרה המשותפת״.

כאמור, סגן השר קארה (ימינה) וחברת הכנסת פינטו (ימינה) התעמתו לאחר שקארה אמר כי "חובת הנגשה זה קומוניזם".

העימות החל כאשר קארה הביע התנגדות לסעיפים בהצעת חוק חדשה שיזמה הממשלה, ומאפשרים לנציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות להטיל עיצומים כספיים על עסק שלא יעמוד בהוראות הנגשה לעסקים.

"אני בן לאמא נכת פוליו", אמר קארה בדיון של ועדת העבודה בכנסת, "גדלתי בבית של נכים ואני חי את הרעיון הזה יום יום. אבל כבעל עסק אם אתה לא מנגיש – אתה מפסיד לקוחות וזה עניין שלך, אבל אם אתה מקבל קנס – זה הבית שלך ואתה הולך לסגור את העסק. הדבר הזה לוקח אותנו במקום למקום חיובי - למקום שלילי. צריך להוריד את חובת ההנגשה מהמגזר הפרטי באופן גורף".

פינטו הגיבה בטוויטר: "אביר, איך אתה מסוגל להישיר מבט לי ול-1.8 מיליון אנשים עם מוגבלויות ולטעון שחובת ההנגשה היא קומוניזם? פגיעה ב-1.8 מיליון אנשים עם מוגבלות היא בריונות. צרכי העסקים הפרטיים (הלגיטימיים) לא סותרים את הנחיצות להנגשה עבור אנשים עם מוגבלות. האמירה שלך טובלת בפופוליזם זול''.

העימות בין השניים גלש גם למסדרונות הכנסת, מה שאילץ את יו"ר הקואליציה ח"כ עידית סילמן לקרוא לפינטו וקארה להגיע לחדרה במטרה לגשר בין השניים. כעבור דקות הסתיימה פגישת הגישור ללא הצלחה, וראש הממשלה נפתלי בנט זימן ללשכתו את חברי סיעת ימינה.

במקביל, סגן השר קארה עזב את קבוצת הווטסאפ של אנשי ימינה אחרי שכתב: ״מפלגה של מטומטמים״. כעבור מספר דקות הוא חזר לקבוצה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו