'האמריקאים רוצים לחלק את ירושלים ולהעביר אותה לאויב'

בירושלים הפגינו הערב (שלישי) כמה עשרות בני אדם מארגונים מהארץ ומהעולם נגד הקמת הקונסוליה לפלסטינים בבירה.

עו"ד מארק צל, ראש המפלגה הרפובליקנית בישראל לא מסתיר את דאגתו. "האמריקנים לא רוצים רק לחלק את ירושלים אלא להעביר אותה לידי האויבים הפלסטינים. אני מאוד מודאג שהממשל האמריקני רוצה להחזיר את הגלגל. אני מקווה שנוכל להעביר מסר שהעם שלנו מאוחד נגד המהלך זה".

חיים סילברשטיין, יו"ר הארגון אם אשכחך, מוסיף כי "להקים קונסוליה נוספת בירושלים לא תורם דבר, אלא פוגע בריבונות הישראלית, מרחיק את השלום ומעודד את הערבים לא להסכים לשום ויתור כי האמריקנים לצידם".

יהודית קצובר, יו"ר תנועת הריבונות תהתה, "למה זו הפכה להיות הבטחת בחירות של ביידן? למה בלינקן ממשיך ואומר שיפתחו את הקונסוליה למרות ההתנגדות של ישראל? אנחנו מדינה ריבונית ומצפים מראש ממשלת ישראל שיאמר את לאמריקנים בבירור: ירושלים היא בירת ישראל בלבד. אסור לו לאפשר הקמת קונסוליה. כל זה מריח כמו התחלה של חלוקת העיר והקמת מדינה פלסטינית. המסר לנשיא ביידן: אל תגע בירושלים, אנחנו לא אפגניסטן. זו בירת ישראל 3,000 שנים. ירושלים היא הנצח של עם ישראל והמהות והנשמה של כל יהודי".

עו"ד יותם אייל מהפורום המשפטי למען ארץ ישראל אמר כי "ארץ ישראל היא הבית של העם היהודי וירושלים במרכזה. המשמעות של הקמת קונסוליה לפלסטיים באמצע ירושלים היא התחלה של פיצול העיר. המשמעות היא הרסנית למדינה ולעם. אחרי 2,000 שנים אנחנו לא יכולים לבוא ולותר על דבר כמו ירושלים".

מאיר דויטש, מנכ"ל רגבים סיכם, "אנחנו מתריעים כבר עשור על כך שהפלסטינים מקימים מדינה דה פקטו במנותק ממדינת ישראל. היכן שיקימו שגרירות שם תהיה הבירה של המדינה הפלסטינית. כדאי מאוד שמדינת ישראל תתעורר ותעצור את זה".