הארוחה הממלכתית​​
הארוחה הממלכתית​​ צילום:​​​​​ חיים צח/לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל אירחו לארוחת ערב ממלכתית את נשיא הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו פליקס טשיסקדי ואת רעייתו דניז ניאקרו טשיסקדי, במסגרת ביקורם בישראל.

נשיא המדינה הרים כוסית בפתח הארוחה ובירך: "אני יודע שזה לא הביקור הראשון שלך בישראל ושגרת בצעירותך בקיבוץ להב שבנגב. אבל מה שגיליתי עליך זה שאתה חובב מושבע של התנ"ך. אני רוצה להודות לך ולאזרחי הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו על מערכת היחסים האמיצה בין המדינות שלנו. אני משוכנע שבחירתך לנשיא מביאה תקווה לצמיחה ושגשוג לכל אזרחי הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו."

הנשיא הרצוג פנה לגברת הראשונה של הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, דניז ניאקרו טשיסקדי, ואמר: "מיכל ואני רוצים להביע את הערכתנו העצומה אליך ולפועלך".

"רק על ידי איחוד כוחות ועבודה משותפת נוכל כולנו להשיג את מה שאנו רוצים. אני מתפלל להידוק והעמקת השותפות בין האומות שלנו. אני מקווה שביקורך בארצנו יהווה עוד שלב בסולם שכולנו מטפסים עליו כדי שיהיה לילדינו עתיד טוב יותר", הוסיף הרצוג.

נשיא הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו פליקס טשיסקדי בירך גם הוא ואמר: "אני רוצה להודות לך מעומק ליבי על קבלת הפנים החמה, הידידותית והמבטיחה הזו. מבחינה רוחנית תמיד הרגשתי קשר מיוחד עם ארצך. אני מייחס את זה לייעוד שאלוהים ייעד לעמים שלנו. אני מאמין כי הביקור שלי כאן בשנת 2003 נתן לי ברכה להמשך דרכי".