אילת מול הפולנים הערב. ניצחון חשוב
אילת מול הפולנים הערב. ניצחון חשובצילום: FIBA.BASKETBALL

אחרי שלושה הפסדים ברציפות בכל המסגרות, הפועל אילת חזרה הערב (רביעי) למסלול הניצחונות כשהפתיעה עם ניצחון חוץ בפולין על טרפל סופוט בתוצאה דרמטית עם 88:85.

אילת כבר הובילה ב-19 נקודות הפרש על המארחים הפולנים אך בדקות הסיום נגמר לשחקניה האוויר והכושר הגופני והמקומיים כמעט והצליחו להפוך את התוצאה, אך 3 קליעות מקו העונשין של אילת בשניות הסיום השאירו לה את הניצחון החשוב שמקרב אותה עוד קצת אל השלב הבא.

למעשה, אילת מסיימת את הסיבוב הראשון במפעל היורופקאפ האירופי, מפעל הכדורסל השלישי בחשיבותו באירופה, עם שני ניצחונות והפסד אחד, ניצחון ביתי נוסף במחזור הבא על רילסקי ספורטיסט, עליה כבר גברה בחוץ, יבטיח לה ככל הנראה את ההעפלה לשלב הבא של המפעל האירופי בו זכתה אשתקד קבוצה ישראלית - עירוני נס ציונה.

מי שרשמה תבוסה גדולה הערב במפעל האירופי, היא סגנית האלופה הפועל גלבוע גליל שהגיעה למשחק החוץ שלה מול סראטוב הרוסית ללא שחקניה האמריקאים שלא קיבלו ויזה לרוסיה, והושפלה במשחק שנעל את הסיבוב הראשון ביורופקאפ בתוצאה 62:102. הרוסים נותרו מושלמים והם במקום הראשון ללא אף הפסד, גלבוע? זו צריכה נס גדול בכדי להצליח ולהפעיל לשלב הבא, נס שבכושרה הנוכחי כנראה לא יקרה.