הרב דרוקמן והשר מתן כהנא
הרב דרוקמן והשר מתן כהנא צילום: דוברות

זקן רבני הציונות הדתית, הרב חיים דרוקמן, מכחיש כי אמר לשר הדתות מתן כהנא שהוא רוצה לראות רשימה מאוחדת של סיעת הציונות הדתית ו''ימינה''.

"הדברים שמפרסמים בשמי מפגישתי עם השר מתן כהנא לא היו מעולם. אני מכחיש אותם לחלוטין. אני עומד על כך שמי שרוצה לשמוע את דעתי - שלא ישמע אותה מפי השמועה אלא ממני בלבד", כך הרב דרוקמן.

כאמור, הרב דרוקמן מכחיש שאמר לשר הדתות מתן כהנא: "אני בעד אחדות של מפלגת 'הציונות הדתית' עם ימינה. בעבר הם הרי הלכו ביחד ואני מקווה שבעתיד ירוצו ביחד".

על פי הדיווח בעיתון ''מצב הרוח'', הרב דרוקמן אמר את הדברים לכהנא שהגיע לברך את הרב לכבוד יום הולדתו ה-89. הרב דרוקמן הוסיף כי "מבחינה אידיאולוגית לציונות הדתית יש צורך במפלגה ציונית דתית. הבעיה איננה האדם אלא התפיסה, שלציבור הציוני-דתי תהיה מפלגה ציונית דתית".

במהלך השיחה שוחחו השניים על תכנית הכשרות של השר שעברה בהצבעה בכנסת, שתוציא את מונופול ההשגחה מידי הרבנות הראשית. לאחר מכן שוחחו על תכנית הגיור שעתידה להתפרסם, שם השניים הגיעו לתמימות דעים באשר לשינויים שצריכים להיעשות במערך הגיור בישראל.

על פי הדיווח בעיתון "מצב הרוח", הרב דרוקמן הודיע כי הוא מחזק את ידיו של השר כהנא, ושהוא יודע שכל כוונותיו של השר בעשייתו במשרד לשירותי הדת הם למען להיטיב עם עם ישראל ולחזק את הזהות היהודית.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7