סרטון חדש בכיכובו של הקומיקאי הדתי יאיר יעקבי מציף את אחת הסוגיות הכי בוערות במגזר הדתי: הורים ממשפחות דתיות נתקלים בשאלות הלכתיות מצד הילדים ואין להם מושג מה התשובה.

הסרטון, שעורר בימים האחרונים שיח רב ברשתות החברתיות הוא חלק מפעילות 'צורבא מרבנן' – מיזם לימוד התורה הגדול במגזר הדתי המאפשר תכניות וספרי לימוד לאורך כל השולחן ערוך.

הרב בן-ציון אלגאזי מייסד וראש 'צורבא מרבנן': "הורה לא צריך להיות נבוך כאשר הילד שואל בבית שאלה הלכתית. כל אדם, ובמיוחד הורים לילדים, צריכים לקחת אחריות אמיתית על חייהם ולדעת את ההלכה. בעזרת לימוד שבועי של צורבא מרבנן לימוד ההלכה נעשה קל ונגיש לכל.

להצטרפות ללימוד צורבא מרבנן ולפתיחת שיעור באזור מגוריכם לחצו כאן

ההורים הצעירים שהתבגרו לתוך עולם האינטרנט והתרגלו לקבל תשובות סופיות לכל שאלה בכמה לחיצות בגוגל, ההורים האלה מוצאים את עצמם נתקלים במצב שהילד, מתוך סקרנות בריאה שואל למה, מדוע, כמה ואיך לכל מיני הלכות שהפכו אצלנו מזמן לנורמה, ולהורה אין מה לענות לילד.

בדיוק בשביל זה קיים לימוד הצורבא, היכולת לתת לכל הורה גם אם הוא קרייריסט שעובד במשך כל השבוע, את האפשרות ללמוד ולברר מה עומד מאחורי הדברים שהוא מקיים ביומיום בצורה פשוטה ומעניינת מבלי הצורך להתמודד עם פתיחת גמרות ראשונים ואחרונים - הכל כבר כלול לו בצורבא.

יאיר יעקבי מספר על חוסך האונים שהוא נקלע אליו מעת לעת, "המבט החצי מובך שלי שרואים בסרטון, הוא מבט שעלה לי כבר כשעברתי על הטקסט לסרטון. אני חושב שהיום מעטים ההורים שלא חוו סיטואציה דומה ואמרו לעצמם 'הלוואי שידעתי את התשובה או הלוואי והיה לי זמן לשבת ללמוד לעומק את המקרה'. אני מקווה שהסרטון ייצר מודעות להורים שיש פתרון למבוכה הזאת".

מכון 'צורבא מרבנן' מפעיל מאות מוקדי למידה בישראל ובעולם ומהווה כלימוד התורה הגדול ביותר בציבור הדתי עם למעלה מ-50,000 גברים, נשים, ילדים ואף חיילים הלומדים צורבא באופן קבוע. כאשר לומדי צורבא נהנים מתוכנית סדורה המקיפה תוך 4 שנים, בלימוד חד שבועי, את כל ההלכות המעשיות בשולחן ערוך על ארבעת חלקיו.

להצטרפות ללימוד צורבא מרבנן ולפתיחת שיעור באזור מגוריכם לחצו כאן