ח"כ אבי מעוז, יו"ר מפלגת נעם, נשא במליאת הכנסת נאום נגד כוונת הממשלה לחלק את הכותל. הוא כינה את הממשלה 'ממשלת החלוקה', הזהיר כי חלוקת הכותל, 'הלב הפועם', תוביל לחלוקת הארץ והסביר את הסכנות בכך.

את נאומו פתח ח"כ מעוז בדברי הרב צבי יהודה הכהן קוק זצ"ל, שנאמרו ביום העצמאות ה-19 למדינת ישראל, ערב פרוץ מלחמת ששת הימים. הרב צבי יהודה סיפר כיצד הזדעזע מתכנית החלוקה שאושרה בליל כ"ט בנובמבר "לא יכולתי לצאת ולהצטרף לשמחה. לא יכולתי להשלים עם המעשה, עם אותה בשורה נוראה כי אכן יתקיים דבר ה' בנבואה בתרי עשר 'ואת ארצי חילקו'".

ח"כ מעוז תיאר כי לאחר מכן קרא הרב צבי יהודה כמעין נבואה, "איפה חברון שלנו? ? אנחנו שוכחים את זה? ואיפה שכם שלנו? אנחנו שוכחים את זה?.. איפה כל רגב ורגב? כל חלק וחלק של ארבע אמות של ארץ ה'? הבידינו לוותר על איזה מילימטר מהן? חלילה וחס ושלום'".

ח"כ מעוז תקף את הממשלה והגדיר אותה 'ממשלת החלוקה'. "מי שכורת ברית עם מפלגת רע"מ ומכניס אותה כשותפה לממשלה גורם לחלוקת הארץ".

בנאומו פירט מעוז את הסכנה הקיימת בכך שבמרכז הארץ, מהצפון, דרך ואדי ערה, השומרון, בנימין, גוש עציון, יהודה, הר חברון ועד הנגב בואכה עזה – רוב האוכלוסייה הינה ערבית. "כך אנחנו מגיעים בדיוק לתכנית החלוקה. והממשלה הזאת, בשותפות הזאת ובוויתורים האלה - כמו שרת הפנים שחתמה על העברת 1,000 דונם מאזור משגב לעראבה - מממשים בעצמכם את תכנית החלוקה".

הוא מתח ביקורת על התנהלות הממשלה בסוגיית הכותל. "אתם לא מסתפקים בחלוקת הארץ. אתם הולכים לחלק את הכותל המערבי. מי שיחלק את הכותל סופו שיחלק גם את הארץ. אני חוזר על קריאתו של הרב צבי יהודה "ואת ארצי חילקו!"".

"אתם מחלקים את הארץ ואתם מתחילים עם הלב, הלב הפועם שלנו, הכותל המערבי. מתוך כך תגיעו לחלוקת הארץ. מי שרוצה לחלק מתחיל עם הלב, ואתם עומדים להתחיל ולחלק את הכותל", הזהיר מעוז.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו