מפגש רבני הציונות הדתית בצפון
מפגש רבני הציונות הדתית בצפון צילום: אוריה לבל

70 רבנים מרבני הציונות הדתית המתגוררים בצפון התכנסו אתמול (רביעי) בעיר עפולה לכנס בסימן אחדות, באירוח רב העיר הרב שמואל דוד.

מדובר בסדרת כנסים בסימן אחדות רבנית שמאורגנים על ידי "איחוד רבני הציונות הדתית". לפני כחודש התקיים כנס דומה לרבני הדרום, ובעתיד יתקיימו כנסים כאלה במרכז ובירושלים.

כאמור, 70 רבנים השתתפו אתמול בכנס המרומם. מתוכם, רבני ערים, ראשי ישיבות. רבני קהילות, דיינים, ר"מים ועוד.

"הכנס היה בעיקרו קבוצת חשיבה", סיפר אחד ממארגני הכנס בשיחה עם ערוץ 7. "הרבנים דיברו בנושאים שונים וחשבו איך מקדמים אותם".

הנושאים בהם דנו הרבנים היו בין השאר, זהות יהודית, קירוב לבבות, העצמת החינוך, התיישבות וקשר בין רבנים. "המטרה של הכנסים היא ליצור שיח ואחדות בין הרבנים", ציין. "מתוך האחדות הזאת אנחנו רוצים שהתורה תצא לחיים. אנחנו רוצים לצאת עם אמירה. גם בפן הפרקטי וגם בפן הרעיוני. כך בכל נושא".

לקראת הכנס נשלחו לרבנים מספר הרצאות מפי אנשי מקצוע בתחומים שונים, על מנת להעניק כלים לדון בנושאים המדוברים בשורת המעשה. כך למשל, בתחום של אתגרים רבניים מתחדשים, הרבנים הקשיבו להרצאה בתחום של הפצת תורה דרך המדיה מאנשי משרד הדיגיטל 'פאסי.קראוס'. ההרצאה המצולמת נשלחה לרבנים מבעוד מועד, לצד תמלול ההרצאה.

בסוף כל כנס שואפים הרבנים לצאת עם מסקנות מעשיות. בכנס רבני הדרום שהתקיים לפני כחודש החליטו הרבנים על הקמת בית מדרש לרבנים בדרום ועל הקמת ישיבה יחודית לחוזרים בתשובה.

צילום: אוריה לבל
צילום: אוריה לבל
צילום: אוריה לבל
צילום: אוריה לבל
צילום: אוריה לבל
צילום: אוריה לבל
צילום: אוריה לבל
צילום: אוריה לבל